Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska ogłasza stan wyjątkowy na granicy z Białorusią Świat | Aktualności

Bezprecedensowe działania podjęto w dwóch regionach graniczących z Białorusią W następstwie wzrostu nielegalnej migracji. Oficjalny Rzecznik Prasowy Prezydenta RP Andrzej Duda Powiedział, że potrzebne jest działanie ”.Zapewnij bezpieczeństwo Polska I Unia Europejska. ”

Blaise Spichalsky Powiedział: „Sytuacja na granicy z Białorusią jest trudna i niebezpieczna.

„Dziś my Polska, Nie tylko odpowiedzialni za własne granice, ale także odpowiedzialni za granice UE, musimy podejmować działania zapewniające bezpieczeństwo Polska I Unia Europejska. ”

Oczekuje się, że stan wyjątkowy potrwa 30 dni, a zgromadzenie ludzi zostanie zakazane, a ludzie nie będą mogli przebywać w określonych miejscach w określonych godzinach, zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez prezydenta Dudę.

W środę funkcjonariusze straży granicznej w Polsce powiedzieli Tylko w sierpniu doszło do około 3500 prób nielegalnego przekroczenia granicy, z których 2500 zakończyło się sukcesem.

Polskie władze pracują nad poprawą Bezpieczeństwo na jej granicy poprzez ustawienie ogrodzenia i wysłanie wojsk.

Władze oskarżyły Mińsk o kontrolowanie napływu warszawskich migrantów i odmawianie im pomocy humanitarnej.

Tymczasem napięcia między Białorusią a Unią Europejską zbliżają się do krawędzi i pogorszyły się od zeszłego roku. Prezydent Aleksander Łukaszenko ogłosił zwycięstwo w wyborach – przekonywała duża część społeczności międzynarodowej.

Bruksela nakłada sankcje na Białoruś

Urzędnicy UE oskarżyli Polskę i inne sąsiednie kraje o celowe zachęcanie nielegalnych imigrantów do wjazdu na Łotwę i Litwę.

To rosnąca wiadomość i należy ją śledzić.

READ  Bułgaria, Polska, Litwa i Węgry wzywają do renegocjacji z firmą Pfizer-BioEntech w sprawie szczepionek Covid-19 - The Sofia Globe