Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska odnotowuje 100 000 zgonów powiązanych z rządem

Warszawa – Rząd poinformował we wtorek, że ponad 100 000 osób zmarło w Polsce na chorobę krowią, a śmiertelność wzrosła do jednego z najwyższych na świecie.

„To kolejny smutny dzień, ale szczególnie dzisiaj przekroczyliśmy próg 100 tys. zgonów” – powiedział w rozmowie z TVN24 minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że 493 osoby zmarły w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje w sumie 100 254 zgonów od początku wybuchu epidemii.

Według ministerstwa w kraju, w którym mieszka 38 milionów ludzi, ponad 18 000 osób jest obecnie hospitalizowanych.

Według najnowszych danych AFP, Polska odnotowała 14,31 zgonów na 100 000 osób w ciągu ostatnich 14 dni – szósty najwyższy na świecie po Trynidadzie i Tobago, Mołdawii, Gruzji, Węgrzech i San Marino.

Sąsiednie Niemcy zajmują 26. miejsce z 4,31 zgonami.

Około 63 proc. dorosłych Polaków zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covit-19, najniższemu w Unii Europejskiej.

Rząd zachęcał do polaryzacji, ale był krytykowany przez partie opozycyjne za brak zdecydowanych działań poprzez wprowadzenie wymogów dotyczących świadectw szczepień.

We wtorek Katarzyna Lubnauer z Platformy Obywatelskiej zarzuciła rządowi „niebezpieczną bezczynność”.

Małgorzata Kidawa-Błońska, ustawodawca z tej samej partii, powiedziała: „Tchórzostwo tego rządu doprowadziło do tragedii”.

Włochy mają jak dotąd najwyższą liczbę zgonów związanych z rządem w UE, wynoszącą 139 000, a następnie we Francji, Niemczech i Polsce.

READ  Spektakularny dokument opowiada niezwykłą historię Kanoistów, którzy walczyli z jedną z najgłębszych dolin świata i walczyli o niepodległość Polski od Ameryki Południowej.