Polska odnosi decydujące zwycięstwo NE-8 nad Struthers |  Wiadomości, sport, praca

Polska odnosi decydujące zwycięstwo NE-8 nad Struthers | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie sztabowe/Neil Madhavan z Polski Sarah Forsyth (po lewej) strzela za trzy punkty nad Imanem Struthersem (po prawej) w poniedziałkowy wieczór na Struthers Fieldhouse. Forsyth zdobył dziewięć punktów w wygranym 60:44 meczu Polski ze Struthers.

Struthers – Ponownie 22 grudnia, Struthers i Polska przegrali, ale Bulldogs wyszli na prowadzenie jednym biegiem.

W tym czasie obie drużyny wydawały się wyrównane – obie dobrze broniły i dobrze uderzały piłkę, ale Polska ponownie zagrała w końcówce, tracąc parę rzutów wolnych, aby przypieczętować zwycięstwo.

Jednak to był dopiero początek gry konferencyjnej, a po tym, jak obie drużyny prawie zakończyły swoje wyzwania w sezonie zasadniczym, poniedziałkowe spotkanie miało inny przebieg.

Mając kontrolę nad wyścigiem Konferencji Północno-Wschodniej-8 na linii i tylko dwa mecze konferencji do końca sezonu zasadniczego, Polska zdominowała szczyt tabeli, dominując od początku do końca, pokonując Struthers 60-44.

„Powiedziałem im, że to jak ośmiorundowa walka” – powiedział trener reprezentacji Polski Nick Blanche. „Przez cztery minuty każdej kwarty musieliśmy wyjść i pokonać burzę. Wiedzieliśmy, że będzie głośno i intensywnie. Wiedzieliśmy, że Struthers to dobra drużyna strzelecka, a Chloe (Neider) prowadziła z 36-punktowym występem Ważną rzeczą dla mnie było… Przetrwajmy te pierwsze cztery minuty i idźmy stamtąd, a dzieciaki radziły sobie naprawdę dobrze tej nocy.

Bulldogs odpowiedzieli na wezwanie Blanche, rzucając wczesnym sianokosem i powalając w pierwszej rundzie, robiąc to po obu stronach parkietu.

W ofensywie Polska zdobyła 22 punkty w pierwszej kwarcie, strzelając 8 z 12. Następnie w defensywie Bulldogs ograniczyli Wildcats do zaledwie 2 punktów w drugiej kwarcie (1 z 14 z parkietu) w drodze do 26- punktowe prowadzenie w pierwszej połowie.

„Nie strzelaliśmy” powiedział trener Struthers, Bill Neder. „Mieliśmy kilka na początku, ale czapki z głów przed (Polską), wykonali dobrą robotę w obronie i kazali nam trochę nad tym popracować. Z przodu myślałem, że czasami nie byliśmy wystarczająco cierpliwi i nie biegaliśmy piłką dookoła żeby dobrze się przyjrzeć”.

READ  Kwalifikacje do Mistrzostw Świata 2022: Włochy nie zagrają w Katarze po niespodziewanej porażce z Macedonią; Portugalia idzie do przodu

Po jej 36-punktowym występie przeciwko Gerrardowi w czwartek, Polska utrzymała Chloe w ryzach, broniąc tylko 14 z 3 z 18 strzałów, w tym tylko 2 w pierwszej połowie.

Mimo to Wildcats są odporni i pomimo swoich niedociągnięć w pierwszej połowie, po przerwie wyszli z odnowionym poczuciem celu, zdobywając 32 punkty w drugiej połowie.

„Rozmawialiśmy o tym, żeby wziąć to pojedynczo” Bell powiedział, że stoi w obliczu wielkich deficytów. „Musisz po prostu próbować, czy to zatrzymywanie, czy posiadanie dobrego ofensywnego posiadania. Ale jest to trudne, ponieważ musisz być bardziej agresywny. Musisz wyjść na pełniejsze pole i trochę uderzyć piłkę. Kiedy to zrobisz, dobrze zespoły ujawnią cię i uzyskają dobry wygląd, a (Polska) wykonała z tym świetną robotę”.

Ciężar ofensywy spoczywał na Polce Marie Brandt, która zakończyła mecz z 22 punktami i prowadziła Bulldogs.

W pierwszej połowie Brunt agresywnie operowała piłką, jadąc po torze wodnym i docierając do linii rzutów wolnych, podczas gdy w drugiej połowie okazała się bardziej mediatorem, pomagając trzymać piłkę i przenosić ją dla Bulldogs, jednocześnie prezentując kilka otwartych spojrzeń.

„Ona nie martwi się tym, co u licha robi, i to czyni ją wyjątkową” — powiedziała Blanka. „Ona nie patrzy na tablicę wyników i nie próbuje zdobyć gola. Mary Brant jest tak zadowolona z jednego punktu, jakby zdobyła 30. … Jest jednym z tych dzieciaków, które pojawią się bez względu na wszystko – dobry dzień, zły dzień , ona stawia nogę”. Pełen do przodu, a te dzieciaki się tym żywią. Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nawet nie wie, jakie są statystyki, i to czyni ją świetną koleżanką z drużyny, ponieważ jest tutaj dla drużyny i nie nie dbaj o siebie za bardzo.”

Dzięki wygranej Polska poprawia się do 15-3 i 11-1 w północno-wschodniej 8-ce i samotnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli o jeden mecz nad Struthers, którzy w klasyfikacji generalnej mają 13-7 i 10-2 w konferencji. Następnym wydarzeniem dla Bulldogs jest wycieczka do Hubbard w czwartek, podczas gdy Wildcats będą również gościć Niles w czwartek.

READ  Węgierskie MSZ potwierdza, że ​​wydało specjalną wizę urzędnikowi powiązanemu z białoruskim reżimem”