Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska nazwała „EO” międzynarodowym wpisem fabularnym 2023 – The Hollywood Reporter

Polska nazwała „EO” międzynarodowym wpisem fabularnym 2023 – The Hollywood Reporter

najnowszy obraz polskiego artysty Jerzego Skolimowskiego, EOFilm opowiada o przygodach upartego, inteligentnego i nieskrępowanego osła i został wybrany przez Polskę jako pretendent do najlepszego filmu fabularnego podczas rozdania Oscarów w 2023 roku.

EO Zadebiutował w konkursie na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył Nagrodę Jury i Nagrodę za Nagranie Dźwiękowe. Polski film będzie miał swój północnoamerykański pokaz na Festiwalu Filmowym w Toronto, a następnie uda się na Festiwal Filmowy w Nowym Jorku.

Skolimowski (Głęboki koniec, światło księżyca) wyreżyserował sztukę o koczowniczym szarym osiołku o imieniu EO. Po opuszczeniu wędrownego cyrku EO wyrusza w wędrówkę po polskiej i włoskiej wsi, doświadczając w równym stopniu okrucieństwa, jak i współczucia.

Podczas tych podróży Osioł spotyka postacie grane m.in. przez Lorenzo Zurzolo i Isabelle Hubbard. Ewa Piaskowska i Skolimowski napisali i wyprodukowali film. Hanway Films zajmuje się sprzedażą globalną. Jeremy Thomas był producentem wykonawczym.

Puszczyńska, przewodnicząca Polskiej Komisji Oskarowej, powiedziała w oświadczeniu: „EO Rewelacyjne, świetne kino, głęboko odzwierciedla stan współczesnego świata. Sideshow i Janus Films wprowadzą film na rynek amerykański.

Sideshow i Janus Films nawiązały współpracę w zeszłym roku prowadź mój samochód, który w zeszłym roku zdobył Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego. Polska była nominowana do pięciu Oscarów w ciągu ostatnich pięciu lat Zimna wojna Paweł Pawlikowski i Święto Bożego Ciała Jana Komasy.

Statuetka Oscara trafiła do polskiego filmu IdaReżyseria Paweł Pawlikowski, 2014.

READ  Wprowadza nowe przepisy dotyczące COVID-19 dla polskich kin