Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska nałoży nowe ograniczenia na osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii

Polskie Ministerstwo Zdrowia wkrótce ogłosi nowe ograniczenia, które będą miały zastosowanie do osób przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii – powiedział rzecznik resortu Wojciek Andrusewicz.

Dodatkowe ograniczenia będą związane z ekspansją indyjskiego wariantu koronawirusa, tzw. wariantu delta, który jest już odpowiedzialny za ponad 99 procent przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Mutacja indyjska jest znacznie bardziej zaraźliwa niż poprzednie warianty wirusa. Wielka Brytania nadal – pomimo wysokiego poziomu szczepień ludności – odnotowuje kilka tysięcy nowych przypadków dziennie.

Według Public Health England, wariant delta jest obecnie odpowiedzialny za prawie wszystkie epidemie nowego koronawirusa w Wielkiej Brytanii.

– Jeśli chodzi o kwarantannę po przyjeździe z Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie zostanie przedstawione dodatkowe rozwiązanie – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Androsewicz.

Nie wykluczył możliwości nałożenia dodatkowych restrykcji na przybyszów z wysp.

Włochy niedawno nałożyły ograniczenia na wjazdy do Wielkiej Brytanii, dołączając do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już nałożyły różne ograniczenia na wjazdy do Wielkiej Brytanii.

Według „Rzeczpospolitej” tylko na lipiec zaplanowano około 4 tys. miejsc pracy. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski.

Największa polska emigracja mieszka w Wielkiej Brytanii – ok. 800 tys. Osoby, z których wielu będzie chciało odwiedzić swoje rodziny i przyjaciół w domu.

Należy zauważyć, że zgodnie z ogólnie panującymi poglądami to przyjazd wielu Polaków z Wielkiej Brytanii spowodował trzecią falę epidemii koronawirusa w Polsce.

Przed świętami Bożego Narodzenia w Polsce rząd nałożył zakaz lotów z lotnisk znajdujących się w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Wprowadzono zakaz lądowania samolotów z Wielkiej Brytanii w związku z wykryciem na terytorium Wielkiej Brytanii nowego typu koronawirusa (alfa).

Jednak w ostatnich dniach przed wejściem w życie zakazu tysiące Polaków przywieziono z Wielkiej Brytanii do Polski drogą lotniczą.
Mimo ówczesnych informacji o nowym brytyjskim wariancie koronawirusa rząd nie zbadał go ani nawet nie przetestował.

READ  Miss Supranational Urzędnicy broni Lalili Maswan przed „bezpodstawnymi” plotkami


Źródło: x-news