Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska nakazuje poważne epidemie na Wielkanoc

Polska nakazuje poważne epidemie na Wielkanoc

Warszawa – Polski rząd zarządził dwutygodniowy okres silnych epidemii w okolicach Wielkanocy, co w czwartek określiło nowe zasady jako próbę ograniczenia kontaktów międzyludzkich w obliczu niszczycielskiego nasilenia epidemii koronawirusa.

Szczegóły nowych ograniczeń – w tym zamykanie przedszkoli, sklepów meblowych i salonów kosmetycznych – pojawiają się, gdy Polska odnotowała rekordową liczbę dziennych przypadków koronawirusa drugi dzień z rzędu.

Nowe przepisy, które obejmują również ograniczenie liczby osób w kościołach, wejdą w życie w sobotę i będą obowiązywać do 9 kwietnia. Nadeszły one ponad inne już obowiązujące ograniczenia, które w ciągu ostatnich kilku tygodni doprowadziły do ​​stopniowego wzrostu infekcji, hospitalizacji i zgonów wśród innych infekcji.

Premier Mathews Morawecki powiedział, że zdaje sobie sprawę, że w czasach, gdy rodziny tradycyjnie spędzają razem czas na święta wielkanocne, nadchodzą bardziej drastyczne środki i będzie to wymagało poświęcenia ze strony Polaków. Powiedział jednak, że potrzebne są środki, aby przybliżyć życie, zatrudnienie i sektor opieki zdrowotnej do granic jego możliwości.

Reklama

„Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, a poza nią naszych obywateli nie da się właściwie wyleczyć” – powiedział Moraveki. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć takiej sytuacji”.

Ministerstwo Zdrowia odnotowało w czwartek ponad 34 000 nowych przypadków zachorowań dziennie – ponad 30 000, którzy w środę pobili mroczny rekord. W czwartek zgłoszono 520 nowych zgonów.

„Polska znajduje się w najgorszym momencie epidemii od 13 miesięcy” – powiedział Moravsky.

Pochwalił masowe szczepienia, które wreszcie wynurzają się z epidemii w Polsce, a duża liczba już zaszczepionych pracowników medycznych już widzi gwałtowny spadek zachorowalności i śmiertelności.

W innym miejscu w regionie Węgry, z najwyższym na świecie wskaźnikiem śmiertelności indywidualnej w ostatnich dniach, ustanowiły w czwartek rekord liczby zgonów na dzień 252. To zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych w kraju do prawie 19 000, przy populacji poniżej 10 milionów.

READ  Podgląd: Rosja kontra Polska - prognozy, wiadomości grupowe, rankingi -

Reklama

W Polsce urzędnicy twierdzą, że ta „trzecia fala” epidemii jest napędzana przez wysoce zaraźliwy wariant wirusa, który po raz pierwszy został wykryty w Wielkiej Brytanii, który obecnie generuje większość nowych przypadków.

„Ewolucja wirusa i mutacja brytyjska prowadzą do większej liczby infekcji, ale większej liczby hospitalizacji” – powiedział minister zdrowia Adam Nidzilski.

Szczepionki w Polsce i dużej części regionu idą bardzo wolno, aby zapobiec nowemu powstaniu.

W Polsce odbyło się wiele procesów. Rząd niedawno ułatwił ludziom badanie na obecność COVID-19, porzucając warunek wstępny dla recepty lekarskiej i umożliwiając ludziom zlecanie testu online.

Na Węgrzech dodatkowe środki blokujące wprowadzone 8 marca nie przyniosły jeszcze pożądanych rezultatów, ponieważ liczba nowych infekcji i przyjęć do szpitali nadal spada w porównaniu z poprzednimi szczytami ustalonymi w grudniu, a szpitale zgłaszały problemy z wydajnością w miarę zapełniania oddziałów intensywnej terapii. .

Reklama

___

Śledź infekcję AP:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

Copyright 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany lub rozpowszechniany bez pozwolenia.