Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska nagina się do UE w sprawie finansowania Ukrainy

Polska nagina się do UE w sprawie finansowania Ukrainy

(MENAFN) Według Politico, powołującego się na źródła dyplomatyczne w Brukseli, polski rząd ugiął się w czwartek pod presją UE i wycofał sprzeciw wobec pakietu środków, który obejmował wielomilionową pomoc dla Ukrainy. Warszawa spiera się jednak z sześcioma krajami Europy Zachodniej o ograniczenia w dostawach rosyjskich nawozów do Afryki.

Stawką była umowa pakietowa, która obejmowała 18 miliardów euro (19 miliardów dolarów) pomocy dla Kijowa, zamrożenie 6,3 miliarda unijnych pieniędzy dla Budapesztu, dopóki Węgry nie zakończą „reform” wymaganych przez Brukselę i nie zastosują się do wspieranego przez USA minimalnego podatku dochodowego od osób prawnych. stosunek. Według strony Polska próbowała osobno przejrzeć plan podatkowy.

„Jest wiele frustracji, że Polska naraża na szwank pomoc dla Ukrainy, blokując minimalny podatek” – powiedział anonimowy unijny dyplomata, opisując to posunięcie jako „kolejną sytuację zakładników”.

„To jest jak nadużycie w związku: obiecują, że następnym razem będzie inaczej, ale w głębi duszy wiemy, że wciąż będziemy cierpieć” – mówi inny unijny dyplomata.

MENAFN25122022000045011137ID1105351063


Zastrzeżenia prawne:
MENAFN Informacje są dostarczane „tak jak są” bez jakiejkolwiek gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi dotyczące tego artykułu, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

READ  Ukraina twierdzi, że dotacje dla polskich rolników nie są zgodne z zasadami WTO