Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska na wznowienie niektórych nagrań w dżunglach starożytnego Płowdiwu

Polska na wznowienie niektórych nagrań w dżunglach starożytnego Płowdiwu

WARSZAWA (Reuters) – Grupa ekologiczna została nazwana „pluciem w twarz” – wynika z dokumentów podpisanych przez ministra rządu we wtorek, że Polska w tym roku wznowi niektóre nagrania w starożytnej dżungli Biolovica.

Wzrastający rekord w dżungli, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO poza granicami Białorusi, okazał się ważnym punktem świetlnym między Polską a Unią Europejską w latach 2016-2018.

Polska wstrzymała rejestracje na dużą skalę po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) z kwietnia 2018 r., Że naruszyła przepisy dotyczące ochrony środowiska, ale urzędnicy pracują nad nowym przydziałem na gospodarkę leśną, aby zwiększyć wylesianie do 2021 r.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska podpisało we wtorek nową alokację dla dwóch z trzech nadleśnictw, co zdaniem Komisji Europejskiej jest zgodne z oczekiwaniami.

Władza wykonawcza UE nie była od razu gotowa do komentowania.

Komisja wcześniej ostrzegała Polskę, że jeśli nie zastosuje się do orzeczenia ETS, nałoży grzywny. Mówi się, że Polska nie zrezygnowała jeszcze z odsyłacza do planu urządzenia lasu na lata 2012-21, co pozwala na potrojenie wielkości zapisu.

Wiceminister klimatu Edward Sierra powiedział we wtorek na konferencji prasowej na Białorusi, że podpisywanie dokumentów, które zezwalają na więcej rekordów, nie naruszałoby orzeczenia ETS.

Sierra powiedziała, że ​​komisja nie zgadza się z proponowanym przydziałem tylko dla jednego z trzech nadleśnictw i że wycinka w pozostałych dwóch nadleśnictwach rozpocznie się dopiero pod koniec sezonu lęgowego dzikiego ptactwa na tym obszarze. Brak wylesiania na obszarach leśnych od ponad 100 lat.

We wtorek Andrej Konesny, dyrektor generalny lasów państwowych, powiedział, że posunięcie to pomoże lokalnym społecznościom w zaspokojeniu ich zapotrzebowania na ciepło, ale Adam Botan z Fundacji Dzikiej Polskiej Fundacji ekologicznej potępił tę decyzję.

„Widzimy to jako wskazówkę… postaramy się przekonać kluczowe firmy do zaprzestania rejestracji” – powiedział.

READ  Na polskiej granicy nadal utknęło 2150 ciężarówek

(Raport Agnieszki Bardesko; oprac.Gareth Jones)