Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska na szczycie listy obywateli UE migrujących do Viral

Statystyki pokazują, że ponad 5000 obywateli UE otrzymało pozwolenie na pozostanie wirusowym.

Trzy miliony osób, które prowadzą kampanię na rzecz praw obywateli UE, są zaniepokojone setkami tysięcy ludzi czekających, aby dowiedzieć się, czy po Brexicie mogą dalej mieszkać w Wielkiej Brytanii.

Dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że 5360 obywateli UE z powodzeniem złożyło wniosek o zamieszkanie w wirusie do 30 czerwca, czyli terminu składania nowych wniosków nałożonych przez rząd po Brexicie.

Program imigracyjny UE został uruchomiony w marcu 2019 r. w celu uregulowania statusu imigracyjnego obywateli europejskich mieszkających w Wielkiej Brytanii.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy trwania programu wpłynęło około 730 wniosków – 12% wszystkich wniosków stało się wirusowe.

Obywatele UE z ograniczonymi uzasadnionymi powodami przekroczenia terminu czerwcowego mogą nadal ubiegać się o obronę swoich praw.

Osoby, które mieszkają w Wielkiej Brytanii od pięciu lat i spełniają kryteria, mogą uzyskać status imigracyjny i pozostać w kraju na czas nieokreślony.

Inni, którzy mieszkali w kraju przez krótki czas, mogą otrzymać status przedimigracyjny, który pozwala im pozostać przez kolejne pięć lat. Mogą wtedy aplikować na poziom osady.

Niektórzy obywatele Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą kwalifikować się do tego programu, na przykład, jeśli są członkami rodziny obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Między rozpoczęciem programu a jego ostatecznym terminem rozpatrzono w sumie 5570 wniosków, z czego 3240 otrzymało status osiedleńca, a 2120 status przedimigracyjny.

Około 210 wniosków zostało odrzuconych, wycofanych lub nieważnych.

Najwięcej wniosków napłynęło z Polski (1590), Rumunii (1290) i Włoch (350). Liczby są zaokrąglane do najbliższej 10.

Trzy miliony osób stwierdziło, że mimo milionów wniosków rozpatrywanych w ramach unijnego planu rozliczeniowego, prawie pół miliona osób wciąż czeka na decyzję.

Rzecznik powiedział: „To niepowodzenie prawdopodobnie nie zostanie wyeliminowane w dowolnym momencie, ponieważ podejmowanie decyzji jest powolne.

READ  Od Polski po Zjednoczone Emiraty Arabskie, Contrademon Wholesale Trading Company ogłasza swoją oficjalną ekspansję w regionie GCC.

„Program będzie nadal otrzymywać nowe wnioski od obywateli znajdujących się w trudnej sytuacji, którzy nie dotrzymali terminu.

„Więc bardzo ważne jest, aby rząd obiecał długoterminowy plan wsparcia wszystkich wnioskodawców”.

Rząd powiedział, że ci, którzy zgłosili się do programu do 30 czerwca, ale nie podjęli decyzji, będą mieli ochronę swoich praw do czasu ostatecznego rozpatrzenia wniosku.

Przyszły minister ds. granic i imigracji Kevin Foster powiedział: „Cieszę się, że tysiącom kolejnych osób przyznano status dzięki bardzo udanemu programowi osiedlania się w UE.

„Pracujemy szybko nad kompletowaniem wniosków, a także wspieramy osoby z opóźnionymi aplikacjami.

„Nasze przesłanie jest jasne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych szuka powodów, aby przyznać status, zamiast go odmawiać.