Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska na SEA Games? Organizator przeprosił po zawiązaniu flagi podczas ceremonii otwarcia

PHNOM PENH – Organizatorzy ceremonii otwarcia Igrzysk SEA 2023 publicznie przeprosili Indonezję, Wietnam i Mjanmę za pozostawienie flag narodowych do góry nogami podczas ceremonii otwarcia na Stadionie Narodowym Morotok Tekko w piątek.

Kambodżańska firma nadawcza i medialna Town Productions powiedziała w sobotnim oświadczeniu, że głęboko żałuje „popełnionego braku szacunku błędu” i „zawiera niedopatrzenie z naszej strony związane z niewłaściwym umieszczeniem flag”. Dodano: „Bierzemy pełną odpowiedzialność w tej sprawie i pokornie prosimy o wybaczenie za pozostawienie tak ważnych szczegółów bez opieki naszego zespołu.

„Idąc dalej, mamy nadzieję, że ten błąd posłuży jako przestroga dla innych i wewnętrznie pracujemy nad poprawą naszej formy i upewnieniem się, że to się nie powtórzy”.

Firma produkcyjna zapowiedziała również, że wyśle ​​oficjalne pismo z przeprosinami do ambasad trzech krajów.

Gospodarze rozpoczęli swoje pierwsze Igrzyska SEA od ceremonii otwarcia na Stadionie Narodowym w piątek, w której uczestniczyli premier Hun Sen, prezydent Laosu Thongloun Sisolith i wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Ng Ser Miang. oraz przewodniczący Narodowej Rady Olimpijskiej w Singapurze, Tan Chuan-Jin, zostali zaproszeni na noc pełną kolorów, kultury i świętowania.

Podczas występu lokalnego chóru widziano kilku tancerzy niosących do góry nogami flagi uczestników SEA Games 2023, flagi Indonezji i Mjanmy.

Użytkownik Facebooka skomentował na oficjalnej stronie Cambodia SEA Games: „Jako Indonezyjczyk bardzo lubię programy produkowane przez Kambodżę, wszystko jest piękne, wasza kultura i style taneczne są piękne, ale jestem bardzo rozczarowany, gdy zobaczyłem flagę mojego kraju do góry nogami w dół, wydarzenie tej wielkości, ale jak to się stanie?

„Było dwóch mężczyzn niosących flagi i obaj byli odwróceni, więc flaga nie mogła zostać przygotowana nagle?”

Według indonezyjskich mediów sekretarz Indonezyjskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (NOC) Harry Verganekara wysłał po incydencie oficjalny list sprzeciwu do Vatha Chamroeuna, sekretarza generalnego NKOl Kambodży i dyrektora generalnego Cambodia SEA Games. Komitet Organizacyjny.

READ  Film przedstawiający samolot emitujący flary nakręcony na polskim pokazie lotniczym

„Kambodża bezpośrednio nas przeprosiła i podjęła szybkie działania, aby zapobiec powtórzeniu się tego incydentu” – powiedział Warkanegara w raporcie indonezyjskiego serwisu informacyjnego Tempo.

To nie pierwszy raz, kiedy w SEA Games wystąpił błąd krytyczny. W 2017 roku Kuala Lumpur musiało przeprosić Indonezję. Podobna flaga została wydrukowana do góry nogami w księdze pamiątkowej SEA Games.