Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska mianuje nowego ambasadora RP w Niemczech

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przedstawił w czwartek swoją nominację Dariuszowi Pawłosowi na nowego ambasadora RP w Berlinie – poinformował resort. Pan Pavlos zastąpi Andrzeja Przyłębskiego, który z końcem stycznia 2022 r. przestanie pełnić funkcję ambasadora Polski w Niemczech.

„Dzisiaj minister Zbigniew Rau przekazał nominację na ambasadora Dariuszowi Pawłosiowi, który zostanie nowym ambasadorem RP w Republice Federalnej Niemiec i pełnomocnikiem” – poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Dariusz Pawłoś był polskim dyplomatą i germanistą. Od marca 2022 jest Dyrektorem Zarządzającym Polsko-Niemieckiego Biura Młodzieży (GPYO).

W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej w MSZ. W latach 2017-2021 był rzecznikiem prasowym Ambasady RP w Berlinie. Wcześniej – od 2008 do 2017 roku – pełnił funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie. W latach 90. był nauczycielem języka niemieckiego w LXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie.

Źródło:

READ  Premier Polski chce porozumieć się z UE w sprawie prawa i sprawiedliwości