Top News

Polska ma dobry plan na rozwiązanie sporu polarnego – mówi premier – First News

Według Moraviki Polska opracowała dobry plan na seks w stosunku do bieguna.
Darek Delmanowicz / PAP

Polski premier Matos Morawicki powiedział, że Czesi mają dobrą propozycję konkurencyjnej kopalni słupa, ale jest mało prawdopodobne, aby została zaakceptowana przed wyborami w Czeczenii.

20 września Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TSUE) nakazał polskiemu rządowi zapłacić dzienną grzywnę w wysokości 500 tys. euro za nieprzestrzeganie orzeczenia z 21 maja wzywającego do wstrzymania działalności w polarnej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Na granicy Niemiec i Czeczenii.

Czescy urzędnicy udali się do sądu, twierdząc, że kopalnia ma negatywny wpływ na lokalne wody gruntowe.

Po decyzji TSUE polski rząd zapowiedział, że nie zamknie spornej kopalni i rozpoczął w piątek 13. rundę rozmów z Czeczenią.

Według Moraviki Polska opracowała dobry plan na seks w stosunku do bieguna.

„W ramach tego programu mieszkańcy terenów przygranicznych mogą liczyć na realną pomoc finansową ze strony polskiej, jak projekty związane z wodą, tworzenie dodatkowych ekranów akustycznych i inne inwestycje” – powiedział w niedzielę.

Jednocześnie powiedział, że „prawdopodobnie trudne” będzie osiągnięcie polarnego porozumienia przed czeskimi wyborami, ponieważ „nasi czescy sąsiedzi kierują się logiką wyborczą… nie jest gotowy do osiągnięcia porozumienia”.

Obecnie w Czeczenii trwa kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi w dniach 8-9 października.

Ma nadzieję, że ostateczna decyzja w sprawie TSUE zostanie sfinalizowana w ciągu kilku miesięcy.

„Nasi czescy sąsiedzi powinni mieć świadomość, że chęć zawarcia jakiejkolwiek umowy z naszej strony będzie na pewno bardzo niska. Nasza oferta jest na stole, jest bardzo dobra i zobaczymy, czy zostanie zaakceptowana przez warcaby” – powiedział . Powiedział.

READ  Polska zainwestuje 0,4 44,4 mld w infrastrukturę drogową i kolejową - First News

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment