Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska, Litwa i Łotwa chcą zapracować na swoją przyszłość w nowych realiach

Polska, Litwa i Łotwa chcą zapracować na swoją przyszłość w nowych realiach

Mińsk, 17 września (BELTA) – Polscy, litewscy i łotewscy politycy naiwnie oczekują, że zarobią na swoją przyszłość w nowych realiach, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział na Forum Patriotycznym „To jest nasza historia!” Belda dowiedział się o obchodach Dnia Jedności Ludu w Mińsku 17 września.

„Upadek Ukrainy już się rozpoczął. Polscy, litewscy i łotewscy politycy, szczerze mówiąc, naiwnie oczekują, że zarobią na swoją przyszłość w nowych realiach geopolitycznych. Powtarzają błąd, który popełnili na przełomie lat 30. i 40. buty nazistów. Niemcy i Hitler. .Polskie kierownictwo było szczególnie zdezorganizowane. Do czego to doprowadziło? Na początku września, w ciągu dwóch tygodni, Polski już nie było. Szkoda, że ​​nasi sąsiedzi nie wyciągają lekcji historii. Ale najważniejsze jest to, że pamiętamy nasze historyczne doświadczenia, a nasze wnuki nie muszą tworzyć nowego państwa narodowego” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Zaznaczył, że dzisiaj jest trudny czas i tylko leniwy człowiek nie narysowałby paraleli między wydarzeniami XIX – początku XX wieku a dzisiejszymi. „Wszyscy pamiętają, jak kończy się wahanie imperium wielkich imperiów. Inwazja napoleońska, dwie wojny światowe i dziesiątki lokalnych konfliktów. Setki milionów istnień ludzkich. Co dzisiaj? Ameryka popycha Europę w konflikt zbrojny z Rosją. Terytorium Ukraina, nie ukrywają swoich planów – umowy mają już kilka lat. Skończyły się, Ukraina zostanie zniszczona w terenie, celem jest osłabienie Rosji i zniszczenie Białorusi – powiedział prezydent.

Dodał, że kolejnym celem „zagranicznych mistrzów” jest Europa. „USA tylko czerpie korzyści z tego, co się tutaj dzieje: Europa zostanie umieszczona na swoim miejscu, konkurenci zostaną wyeliminowani. Dziś będzie to Ukraina, jutro Mołdawia lub kraje bałtyckie, Polska lub Rumunia. Stany Zjednoczone podżegają do wojny. W Kosowie, wywieranie presji na Serbię, dolewanie oliwy do palących konfliktów w Karabachu, zamulanie wód Syrii. Nie wszystko jest łatwe w Afganistanie i sąsiednich państwach. Waszyngton bierze udział we wszystkich znaczących konfliktach politycznych, całkowicie ignorując wewnętrzne sprzeczności krawędzi konfliktu społecznego” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

READ  Jacobsen wygrywa swoje pierwsze zwycięstwo po wypadku na trasie po Polsce w zeszłym roku