Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska łagodzi więcej ograniczeń w rozprzestrzenianiu się epidemii – Pierwsze wiadomości

Polska łagodzi więcej ograniczeń w rozprzestrzenianiu się epidemii – Pierwsze wiadomości

Łukasz Gągulski

Polska złagodziła ograniczenia Covid-19 od 26 czerwca, głównie poprzez przekraczanie granic obiektów handlowych, hotelarskich i rekreacyjnych.

W handlu detalicznym obowiązuje obecnie limit klientów wynoszący jedną osobę na 10 metrów kwadratowych, wcześniej zrelaksowany na poziomie jednej osoby na 15 metrów kwadratowych, przy ciągłym stosowaniu masek na twarz i środków sanitarnych.

Limit miejsc w restauracjach wewnątrz budynków został teraz podniesiony do 75 procent z poprzednich 50 procent, przy czym ten sam limit dotyczy parków tematycznych.

Polska obniżyła również pułap obłożenia hoteli, kin i innych obiektów rozrywkowych do 75%, z wyłączeniem dzieci poniżej 12 roku życia.

Kluby i dyskoteki mogą działać maksymalnie dla 150 osób.

Targi i konferencje są w stanie zaprosić więcej osób niż dotychczasowe zasady, jednocześnie zmniejszając liczbę metrów kwadratowych na osobę z 15 do 10. Ta sama zasada 10 metrów kwadratowych na osobę dotyczy również siłowni, klubów fitness, kasyn, urzędów pocztowych, biblioteki, galerie i stadiony.

Frekwencja na ceremoniach religijnych została również zmniejszona z 15 do 10 metrów kwadratowych wcześniej.

Imprezy sportowe i koncerty na obiektach sportowych mogą teraz przyjąć do 50 procent pojemności obiektu, na dzień 26 czerwca, w porównaniu z poprzednim poziomem 25 procent.

Zajęcia sportowe na świeżym powietrzu są dozwolone dla grup do 500 osób, podniesionych z dotychczasowego limitu 250 osób.

Pokrywy pasażerów w transporcie publicznym zostały teraz zrelaksowane do 100 procent miejsc z 75 procent do tej pory.

Wszystkie limity obecności wykluczają osoby w pełni zaszczepione.

Maski na twarz nie są już obowiązkowe w miejscach publicznych od 15 maja, podczas gdy pozostają obowiązkowe w pomieszczeniach publicznych.

Nowe zasady będą obowiązywać przez cały okres wakacji.