Top News

Polska kupi czołgi Abrams wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych

Matthews Marek / BAP

Wicepremier i lider partii rządzącej Jarosław Kaczyński powiedział w środę, że Polska kupi „dużo” czołgów Abrams ze Stanów Zjednoczonych i spodziewane są dostawy w przyszłym roku.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w środę o zakupie 250 Polski w wyrafinowanych czołgach M1A2 ABRAMS SEPv3.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Kaczyński z 1. Warszawskiej Dywizji Pancernej na Wesołej w dystrykcie warszawskim powie: „W przyszłym roku nasze siły zbrojne otrzymają mnóstwo czołgów Abrams, które są obecnie najnowocześniejszymi czołgami na świecie”.

Czołgi to nowa wersja, „jedna wersja… teraz wchodząca na uzbrojenie armii amerykańskiej” – zaznaczył.

„Są to wyrafinowane czołgi, które mogą wykonywać różnorodne manewry, a także prowadzić walkę i ostrzał z wielką precyzją i skutecznością. To… nowa funkcja podczas uzbrajania sił lądowych” – powiedział.

„Te czołgi wystarczą do zbudowania co najmniej czterech batalionów czołgów, co jest więcej niż wystarczające do zbudowania batalionu czołgów” – dodał Kaczyński.

„Nasza polityka polega na tym, że każdy, kto chce pokoju, powinien być przygotowany do wojny. Cóż, chcemy pokoju, ale w przypadku cierpienia nasze bezpieczeństwo będzie silne” – powiedział.

Najnowsza wersja Abramsa M1A2 jest w służbie od 2020 roku, ale pierwszy model Abramsa wprowadzono na początku lat 80-tych.

Polska dąży do zastąpienia swoich czołgów T-72 z czasów sowieckich i ich potomków, PD-91, nowoczesnymi zachodnimi silnikami.

READ  Polska rozwija się z niemieckim projektem spinoffu węgla

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment