Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska jest krajem bezpiecznym do prowadzenia biznesu: Kierownik – Dział Anglistyki

Polska jest krajem bezpiecznym do prowadzenia biznesu: Kierownik – Dział Anglistyki

Oświadczenie złożył w czwartek podczas Polsko-Koreańskiego Forum Biznesu w górskim kurorcie Krynica na południu Polski.

Wydarzenie to było częścią trzydniowego wydarzenia Forum Krynica 2023 Oficjalna polska agencja informacyjna poinformowała, że ​​konferencja polityczna, która rozpoczęła się w środę.

Polski Prezydent w swoim przemówieniu powiedział, że dwustronna wymiana handlowa między jego krajem a Koreą Południową sięgnęła w 2022 roku 10 miliardów dolarów amerykańskich, „najwyżej w historii”.

Duda określił Koreę Południową jako „wiodącego azjatyckiego inwestora w Polsce”.

„Obecnie na polskim rynku działa ponad 550 firm z Korei Południowej, w tym największe firmy, takie jak LG i Samsung” – dodał.

„Cieszymy się, że kraj, z którym mamy przyjazne stosunki, coraz częściej inwestuje w Polsce, na znanym już rynku” – powiedział polski prezydent.

Dodał, że Polska i Korea Południowa „podzielają przywiązanie do wartości i zasad” oraz że „Polska uważa Koreę Południową za podobnie myślącego, stabilnego i wiarygodnego partnera”.

Duda powiedział zgromadzonym, że niedaleko granicy Polski z ogarniętą wojną Ukrainą odbywa się Forum Polsko-Koreańskie.

Polski Prezydent powiedział: „Rosyjska agresja na Ukrainę, nasz sąsiad, mogła wzbudzić obawy o atrakcyjność Polski jako miejsca docelowego dla inwestycji zagranicznych. Chciałbym jednak zapewnić naszych południowokoreańskich partnerów, że stabilne podstawy polskiej gospodarki, a także nasze członkostwo w kluczowych organizacjach międzynarodowych i sojuszach obronnych zapewniają bezpieczne środowisko sprzyjające wzrostowi gospodarczemu.

READ  Prokuratorzy twierdzą, że nie ma żadnych wykroczeń w sprawie respiratora, sprzeciw jest oburzony - The First News

Warszawa i Seul „ściśle współpracują”: premier Korei Południowej

Tymczasem premier Korei Południowej Han Dak-soo „Polska jest ważnym krajem partnerskim Korei Południowej” – powiedział Forum Polsko-Koreańskiemu.

„Ściśle współpracujemy” – dodał Han Dak-soo.

Macron wymienił między innymi „bezprecedensową” współpracę w dziedzinie obronności i „ewoluujący handel dwustronny”, jak podaje PTI.

„Nasza współpraca będzie katalizatorem ogromnych zmian, które poruszą nasze dwa kontynenty” – powiedział premier Korei Południowej.

Rosja najechała Ukrainę 24 lutego 2022 r., rozpoczynając największą kampanię wojskową w Europie od czasów II wojny światowej.

Czwartek to 568. dzień wojny Rosji z Ukrainą.

(pm/p)

źródło: PAPKA, prezydent.pl