Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska jest jednym z najlepszych miejsc dla emerytów w Wielkiej Brytanii – The First News

Polska jest jednym z najlepszych miejsc dla emerytów w Wielkiej Brytanii – The First News

Według Investing Review’s Pension Exit Report, Polska jest obecnie piątym najpopularniejszym celem podróży, co oznacza wzrost o 214 procent od czasu Brexitu.
mauritius images GmbH / Alamy Stock Photo / PAP

Nowy raport wykazał, że Polska jest jednym z najlepszych miejsc dla emerytów z Wielkiej Brytanii, którzy chcą spędzić emeryturę za granicą.

Według raportu Pension Exit Report sporządzonego przez Investing Reviews, kraj Europy Środkowej jest obecnie piątym najpopularniejszym celem podróży, co oznacza wzrost o 214 procent od czasu Brexitu.

Korzystając z danych dostarczonych przez brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur, w raporcie stwierdzono: „Dodatkowe 2213 osób ubiegających się o brytyjską emeryturę osiedliło się w Polsce, odkąd Wielka Brytania formalnie opuściła Unię Europejską w dniu 31 stycznia 2020 r.

„Ponieważ potrzebujesz tylko dziesięciu lat składek na ubezpieczenie społeczne, aby uzyskać niektóre emerytury państwowe w Wielkiej Brytanii, wzrost może wynikać z repatriacji obywateli polskich po przejściu na emeryturę z pracy w Wielkiej Brytanii.

Poniższa tabela pokazuje wzrost liczby osób ubiegających się o emeryturę od czasu Brexitu.Investingreviews.co.uk

A może Polska stała się nowym hotspotem dla emerytów, którzy chcą cieszyć się ostatnimi latami życia.

Raport pokazuje wzrost liczby osób ubiegających się o emeryturę od czasu Brexitu.

Po głosowaniu w sprawie brexitu 23 czerwca 2016 r. było o 1962 studentów więcej (93 proc.) niż przed głosowaniem.

Po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej 31 stycznia 2020 r. nastąpił wzrost o 2213, czyli o 75 procent.

Według badania „szczęścia” przeprowadzonego w ubiegłym roku najlepszym miejscem do życia w Polsce była Gdynia.drzwi

Według badania „szczęścia” przeprowadzonego w ubiegłym roku najlepszym miejscem do życia w Polsce była Gdynia.

Badanie, przeprowadzone przez Otodom i ThinkCo, zostało przeprowadzone wśród 35 987 osób, następnie w Gdańsku, Zielonej Górze, Tychach, Bielsku-Białej, Szczecinie, Rzeszowie, Katowicach, Poznaniu i Krakowie.

Wśród powodów podanych przez uczestników była bliskość terenów zielonych, możliwości spędzania wolnego czasu, połączenia komunikacyjne i bezpieczeństwo – aby przeczytać więcej kliknij tutaj: https://www.thefirstnews.com/article/gdynia-happiest-place-in-poland-says-new-report-revealing-countrys-most-and-least-satisfied-cities-32304

Dyrektor generalny Investing Review, Simon Jones, powiedział, że jednym z powodów wzrostu liczby emerytur w Polsce może być to, że emerytury dla emerytów przeprowadzających się do UE lub gdzieś w EOG wzrosłyby wraz z poziomem brytyjskim.

READ  Kobieta z Lanarkshire udziela bezpłatnych lekcji języka ukraińskim uchodźcom