Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska jest bezpieczna, ale napięcia wokół Ukrainy są niebezpieczne

W każdej chwili możemy mieć do czynienia z kolejnym konfliktem rosyjsko-ukraińskim, o czym mówił doradca polskiego prezydenta o sytuacji wokół Ukrainy.

„Sytuacja jest naprawdę napięta” – powiedział Skersky w niedzielnej telewizji publicznej TVP.

Według ministra Rosja „próbuje powstrzymać proces otwierania NATO na Ukrainę” i „wykorzystuje wojsko do celów politycznych, naciska na Ukrainę”. „To może bardzo łatwo wymknąć się spod kontroli” – powiedział szef gabinetu prezydenta ds. Międzynarodowych.

Odnosząc się do sytuacji bezpieczeństwa w Europie Środkowej Szczerski powiedział: „Polska ma silne gwarancje sojusznicze, mamy w Polsce przyjazne siły, więc (…) jesteśmy bezpieczni, ale sytuacja polityczna nie jest bezpieczna”.

Tymczasem poseł opozycyjnej Koalicji Obywatelskiej powiedział, że jest gotowy do współpracy z rządem opozycji w przypadku nowego konfliktu na wschodzie Polski. Powiedział Gibbneu Konwiński.

„Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to musimy mówić jednym głosem” – powiedział Konwiński.

„… znowu widzimy, że coś się dzieje na granicy rosyjsko-ukraińskiej i istnieje realna potrzeba wspólnego działania nie tylko w naszym kraju, ale także w ramach UE i Traktatu Północnoatlantyckiego” – powiedział.

READ  Polska i Węgry wysyłają 1000 paczek świątecznych do dzieci w Libanie