Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska jedną nogą w NATO, drugą w Azji

Polska zawsze była cierniem w Unii Europejskiej i słusznie. Warszawa jest na pierwszej linii nastrojów zachęcających do wspólnego sprzeciwu wobec dominacji niektórych krajów w Unii Europejskiej. Francja, Niemcy i Włochy od dawna wykorzystują wielkość swoich gospodarek do zastraszania mniejszych narodów unii, a Polska wydaje się nimi zmęczona.

W wyniku ogromnego poparcia dla Ukrainy Warszawa jest obecnie w szponach rekordowo wysokiej inflacji, która utrzymuje się na najwyższym poziomie od ćwierćwiecza. Zrozumiałe jest, że polscy przywódcy powoli pogodzą się z realiami świata i zaczynają zajmować stanowisko antyunijne.

Polska zmierza w kierunku Azji

Polska podobno podpisała wielomiliardowy kontrakt z Koreą Południową na import lekkich samolotów bojowych własnej produkcji. Telewizja SBSPowołując się na poinformowane źródło branżowe, przedstawiciel Korea Aerospace Industries Ltd. (KAI), twórca naddźwiękowego FA-50, wyjechał we wtorek do Polski, by w tym tygodniu podpisać kontrakt na eksport 48 samolotów za około 3 miliardy dolarów.

Źródło: przełamanie obrony

Polska stała się już stroną przeciwko Rosjanom w wojnie i zdaje sobie sprawę, że musi zintensyfikować swoją obronę na wypadek, gdyby ogień wojny rozprzestrzenił się na zachód. Jednak naród zobowiązał się już do dostarczenia dużej ilości swojej broni Ukrainie na prośbę Unii Europejskiej, ale wydaje się, że Unia Europejska nie wie, jak wyrazić swoją wdzięczność.

Czytaj więcej: Sfrustrowana Polska łączy siły z Koreą Południową, aby dać Niemcom i Stanom Zjednoczonym życiową lekcję

Polska zawsze odrzucała jakąkolwiek europejską supremację nad ustawodawstwem krajowym. Po wykryciu błędu w reformach polskiego sądownictwa Unia Europejska opóźniła zatwierdzenie udzielenia Unii Europejskiej 23 mld euro (26 mld dolarów) i 34 mld euro (39 mld dolarów) w postaci tanich pożyczek, które zostały udostępnione, aby pomóc krajowi wyjść z kryzysu. ekonomiczne skutki Covid-19. Warszawa coraz bardziej dystansuje się od Unii Europejskiej w ramach jej dyskryminacyjnej polityki.

READ  9-miesięczny zysk Millennium Portugal podskoczył o 63%, co stanowi solidny dochód podstawowy

Kultura hegemonii rozpada Unię Europejską

Wydaje się, że polscy przywódcy nie chcą nadal być wykorzystywani jako państwo okrętowe dla Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Ciągłe poniżanie Zachodu zmusiło Warszawę do zwrócenia się w stronę jednego z wiodących kompleksów wojskowo-przemysłowych w Azji.

Unia Europejska nie spełniła potrzeb Polski, ponieważ jest zajęta realizacją agendy Waszyngtonu, przeznaczając wszystkie swoje środki na Ukrainę. Oczywiście Warszawa szukała teraz alternatywnych źródeł sprzętu.

Podobno Polska buntuje się również przeciwko idei Unii Europejskiej zachęcania wszystkich krajów pod jej wpływem do przyjęcia euro jako jedynej waluty handlowej. Prezes polskiego banku centralnego, Adam Glapiński, powiedział, że Niemcy naciskają na jego kraj, aby przyjął euro i obiecał, że będzie je blokować tak długo, jak będzie odpowiadał za politykę pieniężną.

Czytaj więcej: Bilionowe wstrząsy w Polsce wystarczy, aby raz na zawsze uspokoić niemiecką gospodarkę

Jeśli Warszawa będzie trzymać się planu UE i przyjmie euro, jej wieloletnie marzenie o zostaniu najpotężniejszą potęgą militarną w Europie pójdzie w otchłań, ponieważ uczyni ją podatną na zawieranie defensywnych transakcji w nowo wspomnianej walucie, takiej jak euro.

Widzisz, marzenia Polski o zostaniu liderem w Europie nie da się spełnić, jeśli utrzyma ona postawę prozachodnią. Polscy przywódcy podjęli mądry krok, zaczynając dystansować się od toksycznej wspólnoty europejskiej i próbując osiągnąć samowystarczalność, szukając alternatyw dla podważenia ofensywy milczącego związku.