Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska informuje, że od początku wojny przez Ukrainę przeszło 5,15 mln, z przychodami 3,25 mln.

Polska informuje, że od początku wojny przez Ukrainę przeszło 5,15 mln, z przychodami 3,25 mln.

Władze USA oskarżyły obywatela Rosji o rekrutowanie grup politycznych w USA w celu siania niezgody, szerzenia propagandy promoskiewskiej i ingerowania w amerykańskie wybory.

Departament Sprawiedliwości poinformował 29 lipca, że ​​Aleksander Wiktorowicz Ionow został wymieniony w akcie oskarżenia pod zarzutem współpracy z rosyjskim rządem i Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB) w „zagranicznej kampanii złośliwych wpływów”. Przynajmniej od grudnia 2014 do marca 2022.

Ionov i rosyjski ruch antyglobalistyczny (AGMR) zostały jednocześnie objęte sankcjami przez Departament Skarbu USA w dniu 29 lipca za roszczenia USA dotyczące rosyjskiej ingerencji w wybory w USA.

Anglojęzyczna strona AGMR podaje, że jest to ruch społeczno-polityczny, który sprzeciwia się „pewnym aspektom procesu globalizacji” i stara się powstrzymać „przejawy” tak zwanego „Nowego Porządku Świata”, według Departamentu Skarbu.

AGMR utrzymuje kontakty z grupami antyestablishmentowymi w USA i innych krajach, organizując konferencje i protesty przeciwko polityce USA, podał departament. AGMR jest finansowany przez Narodowy Fundusz Charytatywny Rosji, fundację stworzoną przez prezydenta Rosji Władimira Putina, która zbiera pieniądze od rosyjskich przedsiębiorstw państwowych i oligarchów.

Zarzut karny przeciwko Ionowowi, obywatelowi Moskwy Złożony w sądzie federalnym Floryda jest jednym ze stanów, w których Departament Sprawiedliwości powiedział, że Ionov skontaktował się z grupą polityczną w celu przeprowadzenia zagranicznej kampanii wpływów.

„Jak pokazują dokumenty sądowe, Ionov zaaranżował bezczelną kampanię wpływu, zamieniając amerykańskie grupy polityczne i amerykańskich obywateli w narzędzia rządu rosyjskiego” – powiedział Matthew Olsen, zastępca prokuratora generalnego Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Sprawiedliwości.

Według aktu oskarżenia Ionov „wykonywał nad nimi kierownictwo lub kontrolę w imieniu FSB” w amerykańskich stanach Floryda, Georgia i Kalifornia.

Departament Sprawiedliwości nie zidentyfikował amerykańskich grup politycznych z nazwy, ale przedstawił szczegóły ich rzekomego zaangażowania w Iono.

Na przykład szef grupy politycznej na Florydzie otrzymał opłaconą w całości podróż do Rosji w maju 2015 r. i przez co najmniej kolejne siedem lat Ionov „wykonywał kierownictwo i kontrolę nad wyższymi członkami grupy” – podał departament. . .

READ  Polska: Nieruchomości magazynowe - Wielu jest gotowych do udziału w zwycięstwie

Ionov „finansował te grupy, kierował je do publikowania prorosyjskiej propagandy, koordynował i sponsorował bezpośrednie akcje tych grup w Stanach Zjednoczonych, mające na celu wspieranie rosyjskich interesów i koordynował tę działalność w rosyjskich mediach” – czytamy w akcie oskarżenia. On mówi.

Akt oskarżenia twierdzi, że związek Iono z grupą polityczną na Florydzie trwał co najmniej do marca 2022 roku i że grupa gościła go na wirtualnych konferencjach, aby omówić wojnę po inwazji Rosji na Ukrainę.

Ionov fałszywie twierdził podczas konferencji, że każdy, kto popiera Ukrainę, popierał także nazizm i białą supremację. Ionov poinformował FSB, że zwerbował grupę do wspierania Rosji w „wojnie informacyjnej” rozpętanej przez Zachód, mówi akt oskarżenia.

Ionov jest oskarżony o spisek mający na celu zmuszenie obywateli amerykańskich do działania jako nielegalni agenci rosyjskiego rządu. Jeśli zostanie skazany, grozi mu kara do pięciu lat więzienia. Nie od razu wiadomo było, czy ma adwokata, który mógłby mówić w jego imieniu, a obecnie nie przebywa w areszcie.

Sankcje nałożone na niego i A.G.M.R zdeklarowany Z sankcjami na inną obywatelkę Rosji, Natalię Valeryevna Burlinova i trzy firmy. Departament powiedział, że odgrywali różne role w rosyjskich wysiłkach zmierzających do manipulowania i destabilizowania jej sojuszników i partnerów, w tym Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Sankcje zamrażają wszelkie aktywa posiadane w Stanach Zjednoczonych i zabraniają ludziom w tym kraju handlu nimi.

Brian Nelson, podsekretarz departamentu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego, powiedział w oświadczeniu, że sankcje są odpowiedzią na „ciągłe wysiłki Kremla zmierzające do zagrożenia i podważenia naszych demokratycznych procesów i instytucji”.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział, że przeprowadzenie wolnych i uczciwych wyborów bez szkody dla demokracji ma kluczowe znaczenie.

Posunięcie Ministerstwa Skarbu jest niezależne od szerszych środków ekonomicznych nałożonych przez Stany Zjednoczone oraz ich sojuszników i partnerów w odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę, „co jest kolejnym wyraźnym przykładem lekceważenia przez Rosję suwerenności i niezależności politycznej innych państw”.

READ  Polska „chce cofnąć zegar” w sprawie płci

Sankcje, ogłoszone 29 lipca, „podążają za serią stanowisk mających na celu ujawnienie i destabilizację ciągłej ingerencji Rosji w wybory i wysiłków destabilizacyjnych wobec Ukrainy” – dodał w oświadczeniu.

Z raportami Reuters, AFP i AP