Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska i Słowenia będą gospodarzem mistrzostw świata – mówi polski premier

Premier Polski Mateusz Morawiecki przygląda się podczas wydarzenia z prezydentem USA Joe Bidenem, pośród rosyjskiej inwazji na Ukrainę, na Zamku Królewskim w Warszawie, 26 marca 2022 r. REUTERS/Alexandra Zmigel/File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

14 kwietnia (Reuters) – Polska i Słowenia będą gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn od 26 sierpnia do 26 września. Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek 11 września po tym, jak Rosja została pozbawiona tego wydarzenia.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) pozbawiła Rosję udziału w turnieju w marcu po inwazji na Ukrainę, która według Moskwy jest „operacją specjalną”. Czytaj więcej

– Rosja miała być gospodarzem mistrzostw świata w siatkówce, ale można sobie wyobrazić, że wszyscy będą słuchać hymnu Rosji, jakby nic się nie stało – powiedział Morawiecki. Dlatego go potrzebowaliśmy”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Polska była gospodarzem Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn 2021 wraz z Czechami, Estonią i Finlandią.

Morawiecki powiedział, że Polska zaprosiła Słowenię do współorganizacji turnieju, a mecz finałowy i mecz o trzecie miejsce odbędzie się w Polsce.

Polska jest mistrzem świata po zachowaniu tytułu w 2018 roku, pokonując ponownie w finale Brazylię po zwycięstwie w 2014 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Pawła Florkiewicza w Warszawie i Tommy’ego Lunda w Gdańsku; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Edwarda B. Wójtowicz 1951-2021 | Wiadomości, sport, praca