Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cup 2023-24

Polska i Hiszpania będą gospodarzami FIH Hockey Nations Cup 2023-24

Polska i Hiszpania Będzie gospodarzem drugiej edycji FIH Hockey Nations Cup w 2024 roku, a zwycięzcy dołączą do turnieju 2024-25. FIH Hockey Pro League sezonu, ogłosiła w piątek Międzynarodowa Federacja Hokeja (FIH).

Gniezno w Polsce będzie gospodarzem męskiej imprezy, w której udział wezmą jedne z najlepszych drużyn na świecie: Polska, Korea, Malezja, Francja, RPA, Pakistan, Kanada, Austria oraz – również zdegradowana z sezonu 2022-23 FIH Hockey Pro League – Nowa Zelandia.

Ponieważ według światowych rankingów FIH polska reprezentacja nie zakwalifikowała się do FIH Hockey Nations Cup, turniej zostanie rozegrany wyjątkowo 9 drużynami. Będzie trwał od 31 maja do 9 czerwca 2024 roku.

Gniezno nie jest obce turniejom międzynarodowym, gdyż w 2018 roku było gospodarzem Hockey Series Open i EuroHockey Championship II w 2021 roku.

Kobieca impreza odbędzie się w Hiszpanii od 3 do 9 czerwca 2024 r. Miasto zostanie ogłoszone w późniejszym terminie.

Imponujący skład obejmuje Hiszpanię, Japonię, Koreę, Irlandię, Chile, Kanadę, Włochy i Nową Zelandię.

Puchar FIH Hockey Nations Cup został uruchomiony w 2021 roku, aby zaoferować najlepsze rozgrywki drużynom, które nie biorą udziału w FIH Hockey Pro League, i dać zwycięskiej drużynie możliwość awansu do FIH Hockey Pro League w przyszłym sezonie.

Indie (kobiety) i RPA (mężczyźni) wygrały pierwszą edycję FIH Hockey Nations Cup w 2022 roku.

„W imieniu FIFA serdecznie dziękuję federacjom hokejowym Polski i Hiszpanii. Mamy dwóch świetnych gospodarzy na dwa wspaniałe turnieje! Liczę na emocjonujące mecze w świetnej atmosferze!”

„Miałem zaszczyt spotkać się ostatnio z Prezydentem Miasta Gniezna Panem Michałem Pławowskim i byłem pod wrażeniem zaangażowania miasta. Chciałbym mu osobiście podziękować” – dodał Prezydent FIH.