Polska Grupa Labam stawia na wszechstronne systemy nagłaśniające Alcons
Polska – Mając bazę klientów, począwszy od klasycznych festiwali po rekonstrukcje historycznych bitew, Grupa Profit z siedzibą w Gdańsku musi spełniać szeroki zakres potrzeb w zakresie nagłośnienia o najwyższej jakości. W ostatnim czasie stała się drugim co do wielkości właścicielem i użytkownikiem systemów audio Alcons w Polsce, przenosząc zalety systemów pro-wstęgowych Alcons na szeroką gamę wydarzeń.
Założona 28 lat temu jako dostawca technologii oferujący pełen zakres usług, Grupa Profit współpracuje z wieloma klientami specjalizującymi się w wydarzeniach związanych z muzyką klasyczną, takich jak coroczny Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana odbywający się corocznie w sierpniu w Gdańsku.
Współpracując z artystami klasycznymi i jazzowymi, firma potrzebowała systemu, który zapewniłby nieskazitelnie czysty dźwięk, dokładność w całym zakresie częstotliwości (szczególnie w górnych pasmach) i spójność pokrycia znaną ze wszystkich profesjonalnych produktów wstęgowych Alcans.
„Ale oprócz systemów i usług związanych z muzyką na żywo specjalizujemy się również w strefowych systemach audio na potrzeby wydarzeń takich jak rekonstrukcje wojenne” – mówi założyciel Krupa Profit, Slavomir Ingilewicz. „Od ponad 25 lat dostarczamy na przykład systemy nagłaśniające do rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem i innych podobnych wydarzeń. Dlatego nasz system audio musi być bardzo wszechstronny.
Firma była w stanie przeprowadzić test rozwiązania Alcans Pro Ribbon w „rzeczywistym świecie”. Kiedy polski dystrybutor Alcons, Aplauz Sp z oo, zapewnił wsparcie techniczne dla kompaktowego systemu liniowego LR18 na Festiwal Mozartiana w 2022 roku. Składający się z 18 modułów LR18/90 (po dziewięć na stronę), 12 kompaktowych 21-calowych głośników BQ211 o dużej mocy i kontrolerów głośników ze wzmacniaczem Sentinel10, system Alcons zrobił wrażenie zarówno na wykonawcach, jak i publiczności.
„Na festiwalu wystąpili czołowi polscy artyści klasyczni, m.in. pianista Leszek Modzer, dyrygent Agnieszka Dusmal i Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Byliśmy mile zaskoczeni pozytywnymi reakcjami na dźwięk” – mówi Sławomir. „Widzowie festiwali to melomani, którzy niekoniecznie są świadomi wzmocnienia, więc ich reakcja podkreśla jakość dźwięku systemu wstęgowego”.
LR18 to trójdrożny układ liniowy, który łączy w sobie najlepszą możliwą jakość dźwięku z najwyższymi możliwościami SPL i rzutem. Charakteryzuje się ultraszybką odpowiedzią impulsową, z do 90% mniejszymi zniekształceniami, dzięki czemu LR18 zapewnia doskonale intuicyjną liniową reakcję z doskonałą zrozumiałością i nieskompresowanym balansem tonalnym przy każdym SPL. Specjalnie zaprojektowany, siedmiocalowy, całkowicie naturalny, cylindryczny przetwornik wstęgowy RBN702rs z odchylanym frontem fali, z akustycznie i elektronicznie zbalansowaną konfiguracją komponentów, zapewnia wyjątkową kontrolę charakterystyki zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej, bez konstrukcji tubowych wywołujących zniekształcenia.
System odniósł tak duży sukces na festiwalu Mozartiana, że Grupa Profit kupiła go i uruchomiła bezpośrednio podczas 20. dorocznej Gdańskiej Gali Sportu, podczas której władze miasta wręczają nagrody i wyróżnienia najlepszym lokalnym sportowcom i trenerom.
Tutaj system został skonfigurowany jako 12 LR18/90 (po sześć na stronę) z czterema BQ211 w konfiguracji kardioidalnej, a także pełnozakresowe kolumny punktowe QRP20 i para kompaktowych, wszechstronnych monitorów VR8. System był używany do wzmacniania oficjalnych prezentacji, a później także do szeregu występów artystycznych.
„Gala odbyła się w sali charakteryzującej się szeroką sceną, sama sala jest stosunkowo szeroka i płytka, co oznacza, że rzędów widzów nie jest zbyt wiele, ale za to w każdym jest wiele miejsc” – mówi Slavomir. „Z uwagi na bardzo blisko sceny rzędy były bardzo blisko sceny, obszar ten był bardzo trudny do pokonania. Jednak wysokie wzmocnienie przed granicą sprzężenia zwrotnego systemu Alcons i precyzja, z jaką można było rozprowadzać dźwięk, oznaczały, że zarówno przemówienie wydarzenia, jak i muzykę było wyraźnie słychać na całej widowni.”
Kontynuuje: „Pro-wstęgowe rozwiązania firmy Alcon są inne, bo można powiedzieć, że są Rolls-Royce’em wśród systemów dźwiękowych. Zakup systemu LR18 stawia nas na bardzo mocnej pozycji, aby być pierwszym wyborem do obsługi wielu koncertów muzyki klasycznej. a także inne wydarzenia na żywo.”
Menedżer techniczny Grupy Profit Konrad Ingielewicz zgadza się z tym: „Technologia Alcons jest z pewnością bardzo innowacyjna w porównaniu z innymi systemami i nigdy nie doświadczyliśmy czegoś podobnego ani nie zapewnialiśmy tak wysokiej jakości dźwięku na żywo. Wierzymy, że pro-wstęgowe rozwiązania Alcons będą liderami na rynku Nadchodzących latach.
Niedawno Grupa Profit ponownie powiększyła swoje zapasy Alcons, dodając cztery modele LR18/120. Umożliwiają one zespołowi dodanie dwóch osób na stronę w ustawieniach, które wymagają szerokiego objęcia pierwszych rzędów widzów.
15 grudnia 2023 r
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive