Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska firma OZE Kajima and Griffin sprzedaje farmę fotowoltaiczną firmie Enea |  Aktualności

Polska firma OZE Kajima and Griffin sprzedaje farmę fotowoltaiczną firmie Enea | Aktualności

Polskie przedsięwzięcie na rzecz rozwoju czystej energii pomiędzy Kajima Europe i Griffin Capital Partners sprzedało Grupie Enea farmę fotowoltaiczną o mocy 35 MW.

Projekt znany jako PAD RES sprzedał farmę fotowoltaiczną Genowefa koło Kleczewa w województwie wielkopolskim za nieujawnioną kwotę.

Budowa obiektu rozpoczęła się w kwietniu 2022 r., a produkcja energii w gospodarstwie rozpoczęła się w sierpniu 2023 r.

Prezes Enei Paweł Majewski powiedział, że spółka przyspieszyła w ostatnim czasie działania na rzecz zwiększenia mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii, dodając, że zakup farmy fotowoltaicznej Genowefa jest potwierdzeniem zaangażowania Enei w transformację sektora energetycznego.

Obecnie spółka ma w przygotowaniu projekty o mocy 525 MW, a także zamierza mieć projekty o mocy ok. 800 MW z pozwoleniami na budowę wydanymi w 2024 r. – powiedział Majewski.

Chris Gill, dyrektor inwestycyjny i szef działu energii odnawialnej w Kajima, powiedział: „Genoveva to doskonały przykład zaangażowania Kajimy w dostarczanie Polsce niezbędnej czystej energii. Sprzedaż tej farmy fotowoltaicznej Grupie Enea pokazuje postępującą transformację polskiego sektora energetycznego oraz rosnące zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii.

„Wspólnie z PAD-RES i Griffin Capital Partners planujemy zaoferować kolejne aktywa i wzmocnić naszą pozycję rynkową w Polsce.”

Jędrzej Socha, starszy wiceprezes ds. inwestycji w Griffin Capital Partners, powiedział, że podejmując decyzję o wejściu na rynek energii odnawialnej w Polsce, firma dostrzegła wiele możliwości rozwoju i wzrostu w tym sektorze.

„Sukces naszych platform w tym sektorze w ostatnich miesiącach potwierdza, że ​​prawidłowo zidentyfikowaliśmy potencjał.”

Dzięki pracy zespołu moc odnawialna PAD RES przekracza obecnie 2 GW, co czyni go liderem w powstającym sektorze energii odnawialnej w Polsce – dodał Socha.

Julian Rudd-Jones, dyrektor PAD RES, powiedział: „Od 2022 roku pozyskaliśmy 13 projektów o łącznej mocy 450 MW z warunkami przyłączenia do sieci, mamy też dodatkowe aktywne plany inwestycyjne – planujemy rozpocząć budowę kolejnych 140 MW projektów fotowoltaicznych w tym roku.”

READ  44-letni zawodnik wytrzymałościowy planuje przebiec 40 000 km dookoła świata

Aby przeczytać najnowszy numer Magazyn IPE Real Assets Kliknij tutaj.