Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska dostarczyła czołgi Ukrainie – ogłosił rząd w pierwszą rocznicę wybuchu wojny

Polska dostarczyła czołgi Ukrainie – ogłosił rząd w pierwszą rocznicę wybuchu wojny

WARSZAWA, 24 lutego (Reuters) – Polska dostarczyła już cztery czołgi Panther na Ukrainę i jest gotowa dostarczyć ją szybciej, powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki, gdy państwa zachodnie zwiększyły wsparcie dla Kijowa rok po inwazji Rosji na ten kraj .

„Polska i Europa są po waszej stronie. Na pewno was nie zostawimy i będziemy wspierać Ukrainę, dopóki całkowicie nie pokona Rosji” – powiedział Morawiecki podczas wizyty w Kijowie, stojąc obok prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Zaangażowanie sąsiadów Warszawy odegrało kluczową rolę w przekonaniu europejskich sojuszników do przekazania Ukrainie ciężkiej broni, w tym czołgów, czemu do niedawna sprzeciwiało się wiele rządów, w tym Berlin.

Polska powiedziała w zeszłym miesiącu, że jej celem jest zapewnienie ukraińskim żołnierzom nawet pięciu tygodni szkolenia na czołgach Leopard 2.

Morawiecki wezwał do zaostrzenia nowych sankcji UE wobec Rosji. Federacja debatuje obecnie nad 10. rundą sankcji.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Jeśli chodzi o 10. pakiet sankcji, nie jesteśmy zadowoleni, ponieważ jest on zbyt miękki, zbyt słaby… Jestem w kontakcie z naszym zespołem i naciskamy na naszych partnerów, aby ten pakiet był jak najbardziej kompleksowy” – powiedział.

Reportaż Marka Strzeleckiego, Anny Koper, Pawła Florkiewicza Montaż autorstwa Alexa Richardsona, Tomasza Janowskiego i Frances Kerry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Najnowsze: aktywiści klimatyczni w Stambule wzywają do dalszych działań | Powiązana prasa