Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska dostarczy ropę naftową do byłej rafinerii Rosniefti w Niemczech

Polska dostarczy ropę naftową do byłej rafinerii Rosniefti w Niemczech

Niemcy i Polska wreszcie są Porozumienie osiągnięte Niemiecka rafineria w Schwedt zobaczy, że Polska będzie dostarczać wystarczającą ilość ropy naftowej, aby płynąć z Rosji we wrześniu przy 70% wydajności od stycznia, co oznacza, że ​​nie będzie już potrzebować rosyjskiej ropy.

Berlin wyznaczył sobie cel wyeliminowania importu rosyjskiej ropy do końca roku i współpracuje z Polską w celu zabezpieczenia dostaw dla Schwedt, który dostarcza 90% berlińskiego paliwa.

Plan dostaw przewiduje 2-3 statki załadowane 100 000 ton ropy miesięcznie w Gdańsku, do rozładunku w Squatt począwszy od przyszłego roku. Byłoby to około 3,5 miliona ton rocznie, a reszta pochodziłaby przez Rostock nad Bałtykiem.

Powrót we wrześniu, Niemcy Lokalna jednostka schwytana Rosyjski major naftowy Rosnieft PJSC, Berlin przechodzi radykalny remont swojej gospodarki, w tym trzech rafinerii ropy naftowej, mając nadzieję na powstrzymanie swojej bazy przemysłowej i zapobieżenie niedoborom i awariom tej zimy.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy musimy nadal chronić infrastrukturę krytyczną, aby osiągnąć niezależność energetyczną.” Verina Huberts, czołowa prawniczka Partii Socjaldemokratycznej Scholza, powiedziała Bloombergowi.

Rosnieft zaprotestował przeciwko przejęciu, twierdząc, że było to nielegalne i konfiskata aktywów kapitałowych, które zainwestowały 4,6 mld euro w moce rafineryjne. W oświadczeniu firmy rosyjski gigant naftowy powiedział:Rozważenie wszelkich możliwych środków ochrony interesariuszy, w tym działań prawnych.

Trzy rafinerie prowadzone przez Rosneft Germany dostarczają 12% całkowitych mocy rafineryjnych Niemiec, przy czym kluczowa jest rafineria PCK Schwedt pod Berlinem. Rafineria dostarcza paliwo do graniczącego z Polską regionu Berlin-Brandenburgia, a perspektywa zamknięcia rafinerii i zwolnień jej pracowników narasta.

To niespokojny obszar, a kanclerz Niemiec chce uniknąć konsekwencji skarg pracowników.

Przejęcie aktywów Rosniefti i oddanie rafinerii pod kontrolę państwa jest politycznym posunięciem mającym na celu zapobieżenie strajkom i zwolnieniom oraz potencjalnym niepokojom. Jednak głównym pytaniem jest, skąd weźmie ropę naftową, skoro działa na rosyjskiej ropie naftowej. Odpowiedź na to pytanie została już udzielona.

READ  Honorowa Ambasada RP ostrzega przed utrudnieniem kontroli granicznej

Alex Kimani dla Oilprice.com

Więcej świetnych tekstów z Oilprice.com: