Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska dostarczy ambulanse na Ukrainę – First News

„Przewiduje się, że projekt ma pomóc 120 gromadom (obwodom administracyjnym – PAP) na Ukrainie” – powiedział w piątek we Lwowie polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński po przekazaniu pojazdów przedstawicielom ukraińskich gmin.
Karina Salo/PAB

Polska przekazała Ukrainie 25 karetek w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej we współpracy z Bankiem Polskim.

„Przewiduje się, że projekt ma pomóc 120 gromadom (obwodom administracyjnym – PAP) na Ukrainie” – powiedział w piątek we Lwowie wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński (C) po przekazaniu pojazdów przedstawicielom ukraińskich gmin.

Urzędnik powiedział, że skoro kraj musi działać na wszystkich szczeblach, ważne jest, aby pomoc była kierowana do samorządów.

„Miejmy nadzieję, że te karetki będą wspierać bezpieczeństwo Ukrainy” – powiedział Jabłoński – „W tej pomocy kierujemy się zasadą solidarności i dobrego serca, będąc przyjaciółmi Ukrainy i kierując się tym, co dziś najważniejsze. bezpieczeństwo.”

Szef Międzynarodowej Fundacji Solidarności Rafał Dziolowski powiedział, że jego organizacja wspiera Ukrainę od początku wojny. „Te karetki to tylko niewielka część naszego wsparcia, którego łączna wartość wynosi 10 mln euro” – powiedział.

Fundacja współpracuje z państwowym bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), a jej działalność jest finansowana przez Unię Europejską ze środków przeznaczonych na wsparcie Ukrainy.

READ  Polska wzywa do zaostrzenia sankcji wobec Rosji