Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska dostarcza rządowe szczepionki do Uzbekistanu, dzięki za pomoc w ewakuacji – First News

Leszek Szymański /PAP

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (PPN) podziękował Uzbekistanowi w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy za pomoc w ewakuacji uchodźców z Afganistanu do Polski oraz dostarczył Uzbekistanowi szczepionki koronowe.

Podczas wtorkowej wizyty w Taszkencie Pavel Soloch w imieniu Andrzeja Dudy wręczył krajowi 250 tys. szczepionek przeciwko wirusowi koronagenu astrogenogenu wraz z listem od prezydenta Polski i jego uzbeckiego kolegi Szawkata Mirziyowa.

„Po zdobyciu Afganistanu przez talibów Polska przy współpracy Uzbekistanu w dniach 18-26 sierpnia 2021 r. deportowała obywateli Polski i krajów sojuszniczych oraz afgańskich sojuszników polskich korporacji z Kabulu do Warszawy” – poinformował PPN.

Eksmitowani zostali najpierw wywiezieni do Uzbekistanu, a potem do Polski, podał PPN.

W rozmowie telefonicznej 25 sierpnia Duda pomógł Mirziojewowi w walce z epidemią Govt-19.

Podczas wizyty w Taszkencie Soloch spotka się z ministrami obrony i spraw zagranicznych kraju oraz szefem uzbeckiego biura obrony – poinformował PPN.

Oprócz Polaków i setek afgańskich sojuszników, Polska wypędziła Afgańczyków, którzy współpracowali z innymi sojusznikami i organizacjami międzynarodowymi, w tym Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

READ  Józef L. Downey, Polska, Ohio, pogrzeb