Top News

Polska donosi o „buntach” w areszcie dla imigrantów

Grupa imigrantów w areszcie w zachodniej Polsce rozpoczęła w czwartek zamieszki, domagając się poprawy warunków lub przeniesienia do Niemiec lub Iraku – powiedział w piątek wiceminister spraw wewnętrznych Masjid Wasik. Tysiące migrantów utknęło na wschodniej granicy UE, przy czym UE twierdzi, że wydawanie białoruskich wiz na Bliskim Wschodzie to kryzys wywołany przez Mińsk, który przewiózł ich przez granicę, a Białoruś zaprzecza temu zarzutowi.

Polska odpycha tych, którzy próbują przekroczyć Białoruś, a niektórzy są przetrzymywani w aresztach w Wertzin, gdzie czekają na decyzję, czy będą mogli pozostać w Polsce. „Wczoraj myślę, że powinniśmy to nazwać rebelią. Ponad 100 imigrantów zaczęło burzyć budynki, w których mieszkali, wybijać szyby, wyrywać druty i niszczyć… sprzęt, kał, łóżka, łóżka, czegoś domagając się. Wolność albo lepsze warunki, Transfer do Niemiec lub deportacja do Iraku” – powiedział Wasik w publicznym radiu.

Vasik powiedział, że w ośrodku znajdowało się około 600 osób i wielu z nich dołączyło do grupy, ale sytuacja została wkrótce opanowana przez policję i straż graniczną. Stanislav Zarin, rzecznik polskich służb specjalnych, powiedział w osobnym wywiadzie radiowym, że większość mężczyzn pochodzi z Iraku i chce wyjechać do Europy Zachodniej, głównie do Niemiec.

Polska straż graniczna poinformowała w piątek, że w czwartek 217 osób z Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć polską granicę.

(Ta historia nie była edytowana przez personel Dev Discourse i została automatycznie wygenerowana z Syndicated Feed.)

READ  Minister mówi, że Polska będzie potrzebować ostrzejszych ograniczeń rządowych, jeśli sprawy nie zostaną zmniejszone

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment