Top News

Polska deportuje nielegalnych imigrantów z powrotem na Białoruś, mówi Amnesty Intel

WARSZAWA, 30 września (Reuters) – Polska zorganizowała nielegalny obóz pushback na granicy z Białorusią pod koniec sierpnia, analiza zdjęć satelitarnych Amnesty International oraz innych zdjęć i filmów opublikowanych w czwartek.

Amnesty poinformowała, że ​​była w stanie wykryć migrację tych migrantów z terytorium Polski na Białoruś za pomocą zdjęć satelitarnych od 18 sierpnia. Pogotowie na granicy.

„Oddawanie osób ubiegających się o azyl bez osobistej oceny ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa jest niezgodne z prawem europejskim i międzynarodowym” – powiedziała Eve Kedi, dyrektor europejskiego biura Amnesty International.

Polska i inne kraje UE, Litwa i Łotwa, odnotowały gwałtowny wzrost liczby osób próbujących przekroczyć swoje granice z Białorusi do krajów takich jak Afganistan i Irak. Sankcje nałożone na Mińsk.

Organizacje praw człowieka i media nie mają dostępu do granicy z Białorusią od początku września z powodu ogłoszonego przez polski rząd stanu wyjątkowego i mają przedłużyć się o kolejne 60 dni od czwartku.

Organizacje praw człowieka krytykowały polski rząd nacjonalistyczny za leczenie migrantów przez granicę, nie zapewnianie wielu nielegalnych zniżek i pomocy medycznej oraz nieodpowiednie jedzenie i schronienie.

Na początku tego miesiąca trzech migrantów zginęło na granicy z Polską, a jeden na Białorusi podczas próby wjazdu do Polski. Nie zgłoszono przyczyny śmierci. Zgłoszono również piątą śmierć – Irakijczyka w Polsce, prawdopodobnie z powodu zawału serca.

Spośród tysięcy migrantów, którzy przybyli do Polski od lipca, ponad 30 utknęło na granicy polsko-białoruskiej od połowy sierpnia, z których wielu jest w złym stanie zdrowia i potrzebuje pomocy medycznej, ostrzegają organizacje pozarządowe.

Ustalenia Amnesty International poprzedzają czwartkowe spotkanie europejskiej komisarz ds. spraw wewnętrznych Elvy Johansson z polskim ministrem spraw wewnętrznych Mariuszem Kamińskim w Warszawie w celu omówienia sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

W zeszłym tygodniu jeden z przedstawicieli UE wyraził zaniepokojenie losem migrantów pozostawionych na granicy polsko-białoruskiej i wezwał Warszawę do ochrony życia ludzkiego i umożliwienia pomocy Frontexowi przygranicznemu oddziałowi Konfederacji. Czytaj więcej

READ  Wicepremier obiecał wspierać Igrzyska Europejskie

Raport Jonaha Blusińskiej, Johna Cottona i Robina Emmata; Edytowanie przez Steve’a Arlofsky’ego

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment