Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska delegacja wzięła udział w Vibrant Gujarat Global Summit 2024 – Polska w Indiach

Polska delegacja wzięła udział w Vibrant Gujarat Global Summit 2024 – Polska w Indiach

Polska delegacja wzięła udział w Vibrant Gujarat Global Summit 2024

13.01.2024

W dniach 10–12 stycznia 2024 r. Polska była krajem partnerskim 10. edycji Vibrant Gujarat – wydarzenia, które zgromadziło liderów biznesu, inwestorów i kadrę zarządzającą w celu zbadania możliwości biznesowych w Gujarat.

Polska delegacja pod przewodnictwem Chargé d'Affaires RP w Indiach, dr Sebastiana Domelskiego, odbyła spotkania z Ministrem Przemysłu stanu Gujarat, Panem Palantsinhem Rajputem oraz przedstawicielami lokalnych firm, w celu omówienia dalszego udziału polskich firm firmy w Gujarat.

Ambasada RP we współpracy z Konfederacją Przemysłu Indyjskiego zorganizowała seminarium promujące polsko-indyjski handel i inwestycje. Przedstawiciele Ambasady przedstawili możliwości wsparcia oferowane indyjskim firmom zainteresowanym rozszerzeniem inwestycji w Polsce oraz potencjalne obszary współpracy dwustronnej. Polskie firmy zaprezentowały technologie z branży infrastruktury morskiej i motoryzacji, dostosowane do potrzeb lokalnych partnerów. Wydarzenie to było okazją do promocji Województwa Podkarpackiego przez Pana Pawła Waisa, Dyrektora ds. Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Konsul Generalny RP w Bombaju, dr Alexander Dhanda, podkreślił historyczne i kulturowe powiązania Polski z Gudżaratem. Wydarzenie stworzyło platformę wymiany wiedzy i komunikacji, podkreślając zaangażowanie Polski na rzecz wzmacniania współpracy gospodarczej z Indiami.

Zdjęcia (2)

READ  Pszenica paryska rośnie w obliczu zagrożeń ze strony Rosji i Ukrainy, niższe ceny w Polsce - Rynki