Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska chce znów zdominować mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

700 zawodników z 44 drużyn weźmie udział w siódmej edycji Paraletycznych Mistrzostw Europy, które rozpoczną się jutro i zakończą w sobotę (5 czerwca) w Bydgoszczy.

Spotkanie pitagorejskie pierwotnie miało odbyć się w zeszłym roku, ale musiało zostać przełożone z powodu pandemii COVID-19.

Będzie to siódma edycja dla Europejczyków i pierwsza w Polsce.

W ostatnich Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Berlinie, Niemcy w 2018 roku, zdobywając 26 złotych medali, Wielka Brytania wygrała tabelę medalową, wyprzedzając Wielką Brytanię, która sześciokrotnie zajęła drugie miejsce.

Alija Jerome i Michael Terras w D47, Christoph Segosa w D36, Michael Kudkowski w D37, Maggie Suschel w F32 i Barbara Bykhanovska w T20 będą bronić europejskich tytułów dla niektórych polskich gwiazd.

Brytyjczycy Steve Reed i Sophie Camish, Holenderka Fleur Zhang, Kimberly Alcamatt i Marilyn von Conceivingal, Hiszpanka Sarah Andrés Barrio i Francuzka Marie-Amelie Le Four będą szukać kolejnych medali w swojej grupie.

W 44 drużynach znajdą się 43 kraje i lekkoatletyka dla osób ze specjalnymi potrzebami, reprezentowana przez Alię Issę.

Markus Rehm, mistrz Niemiec w skoku w dal z Rio 2016 T44, będzie sędziował na rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Bydgoszczy © Getty Images

Urodzona w Grecji w rodzinie syryjskich uchodźców, ma nadzieję, że Igrzyska Paraolimpijskie staną się pierwszym uchodźcą, który weźmie udział w Igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Issa brała udział w Mistrzostwach Kobiet F32 w rzutach karnych dla klubu.

Bytcos 2021 to powrót ekskluzywnego sportowca wspierającego z zeszłorocznego filmu dokumentalnego Netflix na główne wydarzenie dla Jean-Baptiste Alice z Francji. Powstanie Feniksa O historii ruchu paraolimpijskiego.

Alice, która zdobyła brąz w Berlinie 2018 w skoku w dal mężczyzn T64, zmierzy się pierwszego dnia zawodów z trzykrotnym mistrzem paraolimpijskim Marcusem Rea.

Mistrzostwa Europy 2021 będą transmitowane na żywo na stronie World Para Athletics Portal społecznościowy Facebook Lokalizacja – choć nie w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.