Top News

Polska chce ponownie zdominować krajowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Siódma edycja Mistrzostw Europy w Para Lekkoatletyce, która rozpocznie się jutro i zakończy w sobotę (5 czerwca) w Bydgoszczy, ma wziąć udział 700 zawodników z 44 drużyn.

Spotkanie pitagorejskie miało pierwotnie odbyć się w zeszłym roku, ale musiało zostać przełożone z powodu epidemii COVID-19.

Będzie to siódma edycja Europejczyków i pierwsza w Polsce.

Na ostatnich Mistrzostwach Europy w Berlinie w Niemczech w 2018 roku, z 26 złotymi medalami, Wielka Brytania zwyciężyła w klasyfikacji medalowej, sześć razy wyprzedzając zajmującą drugie miejsce Wielką Brytanię.

Alija Jerome i Michael Terrace w D47, Christoph Siuxa w D36, Michael Kodkovsky w D37, Magiz Sochel w F32 i Barbara Bekhanovska w T20 będą bronić europejskich tytułów niektórych polskich gwiazd.

Więcej medali w swojej kolekcji będą poszukiwać Brytyjczycy Steff Reid i Sophie Kamish, holenderska Fleur Zhang, Kimberly Alcamate i Marilyn von Concevingal, hiszpańska Sarah Andres Bario i francuska Marie-Amelie Le Fur.

Wśród 44 drużyn znajdą się 43 kraje i drużyna Refugee Para Athletics reprezentowana przez Alię Isa.

Marcus Rehm, mistrz Niemiec w skoku w dal z Rio 2016 T44, będzie sędziował na rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Europy w Para Lekkoatletyce w polskim mieście Bydgos © Getty Images
Marcus Rehm, mistrz Niemiec w skoku w dal z Rio 2016 T44, będzie sędziował na rozpoczynających się jutro Mistrzostwach Europy w Para Lekkoatletyce w polskim mieście Bydgos © Getty Images

Urodzona w Grecji w syryjskiej rodzinie uchodźców, ma nadzieję na paraolimpiadę, która spróbuje zostać pierwszą kobietą-uchodźczynią, która weźmie udział w Igrzyskach Tokio 2020.

Isa będzie rywalizować w klubowym turnieju rzutów kobiet F32.

Bytcos 2021 będzie oznaczać powrót jednego z ekskluzywnych para-sportowców z zeszłorocznego filmu dokumentalnego Netflix na ważne wydarzenie Jean-Baptiste Alice z Francji. Powstanie Feniksa O historii ruchu paraolimpijskiego.

Alice, która zdobyła brązowy medal w Berlinie 2018 w skoku w dal T64 mężczyzn, pierwszego dnia zawodów zmierzy się z trzykrotnym mistrzem paraolimpijskim Marcusem Rehmem z Niemiec.

Mistrzostwa Europy 2021 będą transmitowane na żywo na stronie internetowej World Para Athletics Facebook Strona – Chociaż nie w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

READ  Muzeum Auschwitz wycina fragmenty holokaustu nowojorczyków w Polsce

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment