Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska balansuje na granicy Białorusi z powodu napięcia Wagnera

Polska balansuje na granicy Białorusi z powodu napięcia Wagnera

(Bloomberg) — Perspektywa utworzenia obozów milicji Wagnera na Białorusi nadal budzi niepokój. Polska wyśle ​​na granicę z Białorusią 500 policjantów, w tym z jednostki antyterrorystycznej. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że ukraińscy przywódcy spotkali się, aby wysłuchać raportu na temat sytuacji operacyjnej na granicy północnej. Instytut Studiów nad Wojną, powołując się na publiczne dane śledzenia lotów, informuje, że prywatny samolot lidera Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna wylądował w Mińsku w sobotę z Petersburga. Zdjęcia satelitarne pokazują setki dużych namiotów ustawionych w ciągu ostatniego tygodnia w opuszczonej bazie w Acipowiczach, około 150 mil na północ od granicy z Ukrainą, donosi Associated Press.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Rzecznik wojskowy powiedział, że siły ukraińskie ruszyły w kierunku Bachmuta z dnia na dzień, ponieważ wschodnie miasto – w większości przez miesiące walk – zostało ponownie zniszczone przez walki. ISW powiedział, że Rosja prawdopodobnie wycofa swoje siły z innych miejsc w kierunku Bachmuta. Ukraińska obrona powietrzna poinformowała, że ​​zestrzeliła osiem dronów i trzy pociski Kalibr, które Rosja wystrzeliła w nocy, celując w różne regiony kraju.

Dyrektor CIA William Burns powiedział w sobotę, że inwazja Kremla na Ukrainę miała „niszczący” wpływ na reżim prezydenta Władimira Putina i rosyjskie społeczeństwo. „Niezadowolenie z wojny będzie nadal osłabiać przywództwo Rosji” – powiedział szef amerykańskiego wywiadu podczas wykładu w brytyjskiej Fundacji Ditchley, dodając, że stwarza to „okazję jedyną na pokolenie” dla amerykańskiego wywiadu.

najnowsza relacja

  • Milley mówi, że „nie ma jeszcze decyzji” w sprawie wysłania ATACMS na Ukrainę

  • Szef CIA opisuje wojnę na Ukrainie jako „niszczycielską” dla reżimu Putina

  • Próba Putina, by umocnić władzę na Kremlu, pokazuje pęknięcia

  • Flota Ciemnej Ropy staje się młodsza, gdy starzejące się statki stają pod kontrolą

  • Rosyjskie powstanie powinno przerazić Iran i Chiny: Niall Ferguson

READ  Mocny występ w obronie prowadzi Gerrarda do Lakeview Wiadomości, sport, praca

nadchodzący

Najczęściej czytane przez Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP