Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska bada technologie rolnicze i projekty z PHL

Polska bada technologie rolnicze i projekty z PHL

Reuters

Ministerstwo Handlu i Przemysłu (DTI) stwierdziło, że Polska stara się nawiązać partnerstwa gospodarcze z Filipinami w sektorach technologicznym i rolniczym.

Ministerstwo Handlu i Przemysłu poinformowało w czwartek w komunikacie, że przedstawiciele handlu spotkali się w minionym tygodniu wirtualnie z Krajową Izbą Gospodarczą i polskim Ministerstwem Rozwoju.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii Robert Tomanik powiedział podczas wydarzenia internetowego, że potencjalne obszary współpracy obejmują również technologie informacyjne i żywność.

„Potencjał demograficzny i gospodarczy Filipin i Polski powinien generować większą współpracę. Naprawdę możemy zrobić lepiej. Chcemy zdywersyfikować współpracę gospodarczą, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku”.

Filipińska radca handlowy Althea Antonio, doradca handlowy w Berlinie, powiedziała, że ​​Filipiny są również zainteresowane promowaniem półprzewodników i technologii informatycznych w Europie.

Przedstawiciele handlowi z Filipin wyrazili również zainteresowanie eksportem towarów świeżych i przetworzonych, a także eksportem surowców i półproduktów w przetwórstwie spożywczym, medycynie i budownictwie.

Roberto C. Amores, wiceprezes Filipińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej na Azję oraz Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej, zachęcał polskich inwestorów do zapoznania się z joint ventures i ofertami dystrybucyjnymi w zakresie kokosów, bananów, mango, przetworzonych ananasów, kakao i innych cenią uprawy, na które popyt ze strony Unii Europejskiej.

Pan Amores przewodniczy również Filipińskiej Organizacji Przetwórców i Eksporterów Żywności – Geneina B. Ibanez

READ  4 inteligentne rozwiązania do zarządzania odpadami, które rewolucjonizują branżę