Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska awansowała w cennych rankingach

Jak mówi profesor, postęp Polski nie wynika z nadzwyczajnego przyspieszenia naszego kraju, ale od najtrudniejszego okresu epidemii w wielu krajach, zwłaszcza biednych, nastąpił spadek jakości życia.

– Z drugiej strony, jeśli chodzi o krótką lekturę kodeksu, od wielu lat jesteśmy bardzo stabilni, co oznacza, że ​​należymy do elity krajów rozwiniętych, które w porównaniu z krajami rozwijającymi się dobrze radzą sobie z epidemią – wyjaśnia. . .

W ostatnich miesiącach, mimo trudnej sytuacji, Polska odnotowała relatywnie spowolnienie wzrostu gospodarczego.

Zobacz też: Rozbijamy Bałtyk. Milno Meyer rejestruje „horror kwity”

Fala bezrobocia i rosnące ubóstwo zostały zażegnane. Jako profesor. W ostatnich latach, głównie dzięki relokacji społecznej, udało się Polsce poprawić tzw. interes publiczny, zmniejszyć ubóstwo, zwiększyć dostęp do internetu i edukować kobiety.

Klasyfikacja Zrównoważonego Rozwoju ONZ obejmuje 165 krajów, z których każdy opiera się na szeregu wskaźników, z których 126 przeanalizowano w Polsce.

W tym roku Polska uzyskała 80,2 punktu, następnie Finlandia (85,9 punktu), Szwecja (85,6), Dania (84,9), Niemcy (82,5), Belgia (82,2) i Austria (82,1).

Co ciekawe, Szwajcaria (80,1), Wielka Brytania (80,0), Japonia (79,8) i Kanada (79,2) wypadły niżej od Polski. Z krajów naszego regionu Słowenia (81,6), Estonia (81,6) i Czechy (81,4) mogą pochwalić się bardziej zrównoważonym wzrostem niż obecnie.

Ale Słowacja ma już 79,6 punktu, Łotwa 79,2 punktu, a Węgry 78,8 punktu.

bEjxuSIy
READ  Polska twierdzi, że pocisk, który wylądował na jej granicy, był przyjaznym ogniem z Ukrainy: NPR