Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska aresztuje rosyjskiego hokeistę podejrzanego o szpiegostwo

Polskie władze poinformowały, że aresztowały rosyjskiego hokeistę, który grał w polskiej lidze pod zarzutem szpiegostwa.

WARSZAWA, Polska — polskie władze aresztowały rosyjskiego hokeistę, który grał w polskiej lidze pod zarzutem szpiegostwa, poinformowały w piątek władze.

„Rosyjscy szpiedzy padają jeden po drugim!” – powiedział Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. „Szpieg przebrany za sportowca złapany”.

Podejrzany jest 14. członkiem siatki szpiegowskiej zatrzymanej w kraju NATO – powiedział Ziobro.

Zatrzymany 11 czerwca mężczyzna jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i działanie na zlecenie obcego wywiadu na szkodę Polski – poinformowała Prokuratura Krajowa. Czyny takie zagrożone są karą do 10 lat więzienia.

Podejrzany „nadal przekazywał informacje o wynikach swojej działalności szpiegowskiej, za co nadal otrzymywał wynagrodzenie” – czytamy w oświadczeniu Biura Służb Specjalnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rosjanie wykorzystali grupę szpiegów do prowadzenia operacji wywiadowczych, w tym obserwacji kolei i propagandy wymierzonej w NATO i Polskę – czytamy w raporcie.

„Podejrzani dokonywali także aktów sabotażu zleconych przez rosyjski wywiad. Za wykonaną pracę opłacono cały pierścień” – napisano.

READ  Stanislav Kowalski umiera w wieku 111 lat: najstarsza gwiazda toru w historii, bohater w Polsce