Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska aresztowała kobietę podejrzaną o udział w szajce przemytniczej – wersja angielska

Polska aresztowała kobietę podejrzaną o udział w szajce przemytniczej – wersja angielska

Podejrzany, obywatel Polski, został w zeszłym tygodniu zatrzymany przez policję i straż graniczną na Południowym Śląsku – podała państwowa agencja informacyjna PAP.

W czerwcu śledczy aresztowali pięciu członków syndykatu przestępczego, dwóch Pakistańczyków, dwóch obywateli Indii i jednego z Tadżykistanu.

„Te przechwycenia pomogły w odnalezieniu 48-letniej Polki, która zorganizowała i przeprowadziła całą operację” – powiedziała reporterom Simone Mozycki z Polskiej Agencji Straży Granicznej.

Według policji grupa mogła działać od lat i przemycać nielegalnych imigrantów z Białorusi przez Litwę do Polski, a w niektórych przypadkach do innych krajów europejskich.

Na przykład gang, który zażądał 5000 euro za przemyt osoby do Polski, pobierał na przykład dwukrotnie wyższą kwotę za przemyt osoby przez Polskę do Wielkiej Brytanii – podała agencja Straży Granicznej.

Prokuratura zarzuca kobiecie „prowadzenie na terytorium Polski zorganizowanej grupy przestępczej, której celem jest pomaganie innym osobom w nielegalnym przedostawaniu się do Polski” – podała agencja PAP.

Według urzędników sąd okręgowy we wschodnim mieście Garvol zarządził tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Tymczasem czterech z pięciu członków grupy zatrzymanej w czerwcu pozostaje w areszcie tymczasowym, a piąty znajduje się pod dozorem policji – podała agencja PAP.

W piątek Straż Graniczna podała, że ​​w ciągu ostatnich 24 godzin 35 migrantów próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski.

READ  UAP zgodził się na przejęcie firmy

Wśród nich było dziewięciu obywateli Iraku. Przekroczyli granicę rzeki Podcerkówki – poinformowała agencja informacyjna IAR Polskiego Radia.

Według władz grupa siedmiu nielegalnych imigrantów rzuciła kamieniami w pobliżu wsi Dubicze Cerkiewne, gdzie stacjonował polski patrol graniczny.

Jak podała Straż Graniczna, od początku tego roku podjęto 21 tys. prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

Próbując zapobiec Nielegalna migracja Białoruś zbudowała w zeszłym roku stalowy mur o długości 186 km i wysokości 5,5 m wzdłuż wspólnej granicy z Polską, a także system kamer monitorujących i czujników ruchu – podała agencja informacyjna PAP.

Jak podaje Straż Graniczna, w 2024 r. polskie władze zainstalują podobny sprzęt elektroniczny na brzegach granicznych rzek: Mops, Świslak i Istoksanka.

System kamer i czujników ruchu ma zostać sfinansowany przez Unię Europejską – podała agencja PAP.

(pm/gs)

Źródło: IAR, PAP, strazgraniczna.pl