Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy producenci redukują miejsca pracy we wrześniu, ponieważ zamówienia nadal spadają – PMI By Reuters


© Reutera. Pracownicy fabryki Kon Plast w Starym Mieście k. Konina, 13 stycznia 2020 r. Zdjęcie zrobione 13 stycznia 2020 r. REUTERS/Alain Sharlish

WARSZAWA (Reuters) – Tempo kurczenia się w polskim sektorze przemysłowym wyhamowało we wrześniu, ale spadek produkcji i nowych zamówień pozostał duży, a tempo zwolnień wzrosło – wynika z poniedziałkowego badania.

Indeks S&P Global (NYSE:) wzrósł we wrześniu do 43,0 z 40,9 w sierpniu, pozostając poniżej linii 50,0 oddzielającej wzrost od spadku piąty miesiąc z rzędu. Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się, że odczyt wyniósł 40,1.

„Niepewność co do trajektorii gospodarczej pozostaje wszędzie, nie tylko na rynkach produktów, ale także wśród samych producentów” – powiedział Paul Smith, dyrektor ds. ekonomicznych w S&P Global Market Intelligence.

„Zaufanie co do przyszłości pozostaje słabe, a firmy szybciej redukują miejsca pracy w ramach wysiłków, aby utrzymać się na szczycie kosztów w miarę utrzymywania się presji inflacyjnej”.

Nowe zamówienia spadły siódmy miesiąc z rzędu, ponieważ wysoka inflacja wywarła presję na budżety klientów. Spadek zamówień znalazł odzwierciedlenie w niższej produkcji.

Firmy eliminują więcej miejsc pracy w wyniku presji kosztowej i niepewnego otoczenia gospodarczego.

Inflacja cen nakładów wzrosła we wrześniu, po tym, jak w poprzednich miesiącach wykazywała tendencję spadkową, ze względu na niekorzystne kursy walut, wyższe ceny energii i niedobory komponentów.

Jednak tempo inflacji cen wyrobów gotowych nadal spadało, pozostając jednak na wysokim poziomie według standardów historycznych.

Pozostań z nami w kontakcie za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych, aby uzyskać natychmiastową aktualizację Kliknij tutaj, aby do nas dołączyć TwahadłowyA i Facebook

Jesteśmy teraz na kabel. Kliknij tutaj, aby dołączyć do naszego kanału (TechiUpdate) I bądź na bieżąco z najnowszymi nagłówkami technologicznymi.

dla wszystkich najnowszych Wiadomości biznesowe kliknij tutaj

READ  Kongres zatwierdza prawie 50 miliardów dolarów nowej pomocy dla Ukrainy: aktualizacje na żywo

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje, śledź nas w Google News.

Przeczytaj oryginalny artykuł tutaj

Odmowa odpowiedzialności! NewsAzi to automatyczny agregator informacji o światowych mediach. Cała zawartość jest bezpłatnie dostępna online. Właśnie zaaranżowaliśmy to na jednej platformie wyłącznie do celów edukacyjnych. W każdej treści znajduje się hiperłącze do głównego źródła. Wszystkie znaki towarowe należą do ich prawowitych właścicieli, a wszystkie materiały należą do ich autorów. Jeśli jesteś właścicielem treści i nie chcesz, abyśmy publikowali Twoje materiały na naszej stronie, skontaktuj się z nami przez E-mail – [email protected]. Treść zostanie usunięta w ciągu 24 godzin.