Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polscy narciarze cieszą się na stokach, nawet gdy rośnie liczba przypadków koronawirusa

Podczas gdy niektóre kraje europejskie ograniczyły dostęp do wyciągów narciarskich dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, takie ograniczenia nie obowiązują w Polsce – a niektórzy zjeżdżający ze stoków są zadowoleni. Polska ma jeden z najwyższych wskaźników zgonów z powodu COVID-19 na świecie, fakt, który lekarze przypisują niskiemu wskaźnikowi szczepień, ale także niechęci społeczeństwa do przestrzegania zasad i pobłażliwego egzekwowania przepisów.

Ponieważ kraj stoi w obliczu najgroźniejszej jak dotąd fali infekcji, nie było to problemem w południowym kurorcie Zakopanem, gdy zaczyna się sezon ferii zimowych. – Dzisiejsze warunki są świetne… słońce, widok – mówi 31-letnia Dominika, która jest w wojsku.

Kraje takie jak Austria https://www.reuters.com/world/europe/austria-will-require-masks-covid-19-passes-ski-lifts-2021-09-20 i Włochy https://www.reuters .com / world / europe / ski-Resorts-north-italy-reopen-within-covid-19-worries-2021-11-20 Wyciągi narciarskie są poszukiwane dla paszportów COVID-19. Polska nie wprowadziła tych ograniczeń, a przepisy mówią, że 30% pojemności miejsc publicznych, takich jak restauracje, mogą być zajęte przez osoby nieszczepione.

– Ograniczenia – cóż, myślę, że się przydają, ale niestety nie wszyscy je respektują – powiedziała 22-letnia Zuzana Kowalczyk, współwłaścicielka restauracji Karczma Obrochtówka w Zakopanem. Rzecznik rządu Peter Muller powiedział Reuterowi w wiadomości SMS, że przepisy dają właścicielom restauracji prawo do sprawdzania stanu szczepień klientów.

Trzynastu z 17 członków polskiej rady lekarskiej, która doradza premierowi w sprawie COVID-19, zrezygnowało w piątek, potępiając brak naukowego wpływu na politykę w związku z frustracją z powodu braku bardziej rygorystycznych przepisów. Po rezygnacji rząd stwierdził, że przy podejmowaniu decyzji musi brać pod uwagę porady ekspertów z różnych dziedzin.

Po powrocie na stoki 22-letni szeregowiec Mikołaj Wisolek powiedział, że jest przeciwny środkom, które doprowadziłyby do „zdrowej segregacji ludzi”. „Byłem zaszczepiony, ale myślę, że to sprawa osobista. Zostałem zaszczepiony, ponieważ chcę wyjechać za granicę i nie czuję się zagrożony przez COVID” – powiedział.

READ  Liberty Global sprzedaje UPC Polska firmie Iliad za 1,8 mld USD

(Ta historia nie została edytowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)