Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polka nr 1 wśród kobiet Ika Świadek, „the sky is the limit”

Polka nr 1 wśród kobiet Ika Świadek, „the sky is the limit”

Rok temu polska gwiazda tenisa Iga Świtech To było nie z tego świata 37 wygranych meczy Nagła emerytura ówczesnej numer jeden zmieniła krajobraz kobiecego tenisa Impreza Ashleya.

Dwanaście miesięcy później – po powrocie na ziemię – 21-latek jest mocno zakorzeniony w jednym miejscu: numer 1 na świecie.

„Jestem bardzo dumny ze swojej konsekwencji” – Swiatek powiedział dziennikarzom Niedawno zdobył swój 13. tytuł w karierze w Stuttgarcie w Niemczech. „Kiedy byłem stabilny na innym poziomie [last year], to było wspaniałe. Ale ten poziom jest trochę… [it’s more of an] Oczekiwania też”.

Obecnie trzykrotny mistrz główny, Sviatek zdobył dwa tytuły Rolanda-Carrosa w tenisowym sezonie na glinie: 2020 i swoje przełomowe zwycięstwo w Wielkim Szlemie w zeszłym roku.

Jego zwycięstwo w 2022 roku pomogło mu osiągnąć 35 z rzędu, passę, którą w końcu dorównał Martina Hingis37 meczów od 1997 roku.

Podczas gdy rok 2022 był – pod wieloma względami – bajką dla Svidek, zapalonej czytelniczki, ona zapisała się w historii WTA Tour, jak to ujęła, jako „wyrównana” liderka z mistrzynią Australian Open. Ariny SabalenkiZwycięzca Wimbledonu Elena Rybakina A ściga ją wiele czołowych gwiazd.

Osiedliła się w epoce Igi.

Ale jak to się potoczy, dopiero się okaże.

„Czuję, że mogę trochę bardziej wykorzystać moje doświadczenie, zamiast martwić się presją i oczekiwaniami” – powiedział w Stuttgarcie.

„Cieszę się, że od ponad roku jestem numerem 1 na świecie” — powiedział z uśmiechem. „To ekscytujący czas”.

Iga Świątek: „The sky is the limit”

Sviatek, który bez przeszkód przejął pałeczkę zwycięskiej partii Australian Open 2022, szokująco przeszedł na emeryturę w wieku 25 lat na szczycie gry. Zdobył sześć tytułów w ciągu czterech miesięcy podczas tej serii 37 walk. Został zatrzymany w środkowej rundzie Wimbledonu po wygraniu French Open.

READ  Wykładowca SETU Waterford zdobył złoto na Mistrzostwach Świata w Polsce

„Kontynuuje:„ Dennis jest świetny Martina Navratilova Powiedział o nastroju Svidka Po jego paryskim zwycięstwie. „Jest naprawdę dobra w trzymaniu się chwili i nie panikowaniu. Ma też pewność siebie”.

Ale amerykańska huśtawka na twardym korcie przyniosła wyzwanie temu przekonaniu i dopiero gdy przeszła przez cztery szczególnie lepkie testy w letniej wilgoci w Nowym Jorku, poczuła atmosferę niezwyciężoności, jaką dawała jej passa. Jedynki Zabeer Finał kobiet na rollercoasterze.

„Trudno to opisać w jednym zdaniu” – powiedział Świątek Po zwycięstwie. „Ale jestem z siebie bardzo dumny. Nie wiem, czy naprawdę jestem w sytuacji, w której nie mogę wygrać Wielkiego Szlema, zwłaszcza [at the] US Open, gdzie nawierzchnia jest bardzo szybka.

Dodał: „To coś, czego zdecydowanie się nie spodziewałem. To także dla mnie potwierdzenie [the] Niebo jest granicą. Jestem dumny… i trochę zaskoczony; Cieszę się, że mogłem to zrobić”.

Chociaż w późniejszych etapach sezonu 2022 widział zarówno sukcesy, jak i porażki, Świtek stał się powszechnie znanym nazwiskiem polskich fanów – i fanów tenisa na całym świecie. Została wybrana Zawodniczką Roku WTA i Europejską Sportsmenką Roku.

Na początek 2023 roku został wybrany Osobowością Sportu Roku w Polsce – i został niedawno dodany. CzasLista 100 najbardziej wpływowych.

„Chcę dobrze grać w tenisa”

Ale co dalej z ego? Glina pozostaje jego najbardziej dominującą nawierzchnią, a obecnie walczy z nim podczas Madrid Open na dużej wysokości, co sprawi, że Terre Battue będzie szczególnie trudny – dla każdego.

„Chcę wygrać każdy turniej, na który pojadę” – powiedział po przyjeździe do stolicy Hiszpanii. „Ale wiesz, Madryt to wciąż tego rodzaju zawody, których nie rozgryzłem w 100 procentach. … Na razie skupiam się na pierwszym miejscu. [match] Zrobię to krok po kroku.

READ  Kryzys polityczny Białorusi odbija się echem w Rosji i Polsce

Kiedy dotrzesz na szczyt drabiny, może to być trudne: po prostu rób wszystko krok po kroku.

Z kobiecą trasą teraz bez imprezy i czterokrotnym mistrzem Major, Świątek rozumie. Naomi Osakaktóra na początku tego roku ogłosiła ciążę. koza, Serena WilliamsPod koniec 2022 roku powiedział, że „wyrasta” ze sportu.

Jednak wraz z narastającym hałasem wokół niej Świątek ma zwyczaj włączać słuchawki z redukcją szumów, gdy chodzi po korcie. …i odchodzi od niego.

– Chcę dobrze grać w tenisa – mówiła w Stuttgarcie, gdzie w finale pokonała Sabalenkę. „Nie chcę myśleć o wszystkich rzeczach, które zwykle nas dręczą.

Przepis na sukces?

„Mogłem to zrobić tutaj” – powiedział. „Naprawdę lubię grać na glinie, więc mam nadzieję, że mogę skupić się na tenisie, no wiesz, na grze”.

Po prostu gram.