Polka Anna Nidza Kupenick zdobywa złoto w biathlonie |  Wiadomości, sport, praca

Polka Anna Nidza Kupenick zdobywa złoto w biathlonie | Wiadomości, sport, praca

Dolce Tanguay z drużyny USA z Paul Smith College strzela z pozycji leżącej podczas pierwszego strzeleckiego wyścigu kobiet na 7,5 km w środę na Mount Van Hovenenburg. (Zdjęcie Fundacji – Parker O’Brien)

LAKE PLACID – Mając za sobą już dwie konkurencje w biathlonie kobiet, Polka Anna Nidza Kupenek nie osiągnęła najlepszych wyników, zajmując miejsca szóste i siódme. W środę jednak Nidza Kobenik udowodniła, że ​​potrafi walczyć. Wygrała zawody sprinterskie kobiet na 7,5 km w 24 minuty i 17,1 sekundy na górze Van Hovenenburg.

„To szalone. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy.” — powiedziała Nidza Kubinicz.

Kanadyjka Shiloh Russo, która w sobotę zdobyła złoto w biegu na 12,5 km kobiet, w środę zdobyła srebro z czasem 24:41,2. Trzecie miejsce zajęła Czeszka Teresa Jandova z czasem 25:01.

„Myślę o medalu, ponieważ poszło mi bardzo dobrze i wiem, że moje strzelanie musi być dobre”. — powiedziała Nidza Kubinicz.

Nidza Kobenik strzeliła czysto w pierwszej fazie strzelania z pozycji leżącej, ale spudłowała dwa strzały z miejsca, co zmusiło ją do wykonania kary dwóch okrążeń. Rzut karny nie wystarczył jednak, by uniemożliwić jej zdobycie złotego medalu.

Kanadyjka Shilo Russo przejechała karne okrążenie podczas biegu kobiet na 7,5 km w środę na Mount Van Hovenenburg. (Zdjęcie Fundacji – Parker O’Brien)

Najlepszą amerykańską zawodniczką okazała się Emma Stirtz, która zajęła 23. miejsce z czasem 26:48,7. Stertz była w stanie strzelać czysto na obu etapach wyścigu, co pomogło jej zająć pierwsze miejsce w Ameryce.

Studentka pierwszego roku Paul Smith College, Dulcie Tanguay z Fort Kent w stanie Maine, zajęła 33. miejsce z czasem 28:27,7.

„Dzień był bardzo ciężki” — powiedział Tanguay. „Strzelanie było w porządku. Jazda na nartach była trudna przez cały czas. Powiedziałbym, że podobnie jak w pierwszym wyścigu, a może nawet lepiej. Wszystkim było ciężko”.

READ  Napastnik rewolucji Adam Buxa został powołany do reprezentacji Polski

Tanguay strzela 3 za 5 z postawy i 2 za 5 z pionu. Tanguay powiedział, że pogoda nieco utrudniła wyścig.

„Czułem się dzisiaj trochę płasko na łyżwach” — powiedział Tanguay. „Ale to dobre doświadczenie. Dlatego tu jestem”.

Stany Zjednoczone zamykają Cherisa Polley (27:19,0) na 28. miejscu, Helen Wilson (28:38,3) na 34. miejscu, Ariana Woods (28:41,2) na 35. miejscu i Sarah Beaulieu (28:51,8) na 36. miejscu.

Biathlon kobiet będzie kontynuowany dzisiaj 10-kilometrowym biegiem pościgowym na górze Van Hovenburg. Wyścig rozpocznie się o godzinie 15:25