Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Policja przyznaje, że wczesna policyjna „wizja” Briana Laundry’ego była w rzeczywistości jego matką w czapce bejsbolowej

Policja Northport ujawniła w poniedziałek, że pomyliła Robertę Laundry z jej synem Brianem Laundrym, dlatego szef departamentu twierdził, że zna miejsce pobytu mężczyzny, mimo że zaginął przez kilka dni.

16 września, pięć dni po zgłoszeniu zniknięcia Gabe’a Pettito, komendant policji North Port Ted Garrison powiedział dziennikarzom, że zna miejsce pobytu pralni.

W rzeczywistości pralnia opuściła już swój dom po raz ostatni i zniknęła w Carlton Reserve, gdzie ostatecznie znaleziono go martwego. Możliwe, że pralnia już nie żyła w czasie konferencji prasowej pana Garrisona.

Pralnia opuściła jego dom 12 września, „oczywiście zdenerwowana”, jak twierdzi prawnik rodzinny Stephen Bertolino. Adwokat twierdzi, że 13 września powiedział FBI, że pralnia nigdy nie wróciła do domu, ale poszukiwania go przez policję rozpoczęły się dopiero 17 września, kiedy w rezerwie odkryto jego samochód.

Kiedy oś czasu wydarzeń stała się jasna, reporterzy zaczęli pytać, dlaczego pan Garrison twierdził, że zna miejsce pobytu pralni.

Rzecznik policji Northport, Josh Taylor, powiedział w poniedziałek, że pan Garrison wygłosił swój komentarz na podstawie raportów funkcjonariuszy policji, którzy twierdzili, że widzieli, jak Pralnia jechała jego srebrnym samochodem do domu. Jednak później okazało się, że osoba, którą widzieli funkcjonariusze, była w rzeczywistości jego matką w czapce z daszkiem.

„Myśleliśmy, że zobaczyliśmy Briana po raz pierwszy wracającego do tego domu w środę” – powiedział Taylor.

Zapytany, czy widzieli kogoś innego, pan Taylor powiedział, że myślał, że to Pani Pralnia w kapeluszu.

„Wydaje mi się, że jego mama miała na sobie czapkę z daszkiem” – powiedział. – Wrócili z parku z tym mustangiem.

Szczątki pralni zostały ostatecznie znalezione w parku niedaleko Carlton Reserve 20 października, dzień po ponownym otwarciu parku dla publiczności. Policja i FBI od tygodni przeszukują rezerwat, nie mając zbyt wiele do pokazania za swoje wysiłki.

READ  'Nie skończyłem!' Kamala Harris wpada na reportera, który przerwał mu pytanie, kiedy odwiedzić granicę

W dniu, w którym znaleziono jego szczątki, rodzice Laundry’ego eskortowali organy ścigania do rezerwatu, gdzie znaleźli jego suchą torbę i notatnik. Później odkryto jego częściowe szczątki szkieletowe.

Policja powiedziała, że ​​obszar, w którym znaleźli jego rzeczy i szczątki, był pod wodą przez większość września, ale październikowa susza spowodowała, że ​​wody cofnęły się, ujawniając rzeczy.

W weekend kilka osób weszło do parku, aby sprawdzić, czy mogą znaleźć inne przedmioty związane ze sprawą. Policja Portu Northport zdobyła kilka przedmiotów, w tym kości, ale powiedziała, że ​​żaden z nich nie ma nic wspólnego ze sprawą. Jeden przedmiot, butelka wody tego samego wzoru co pani Pettito, została dostarczona na wydział, ale nie wydano publicznego oświadczenia potwierdzającego lub zaprzeczającego, że była własnością kobiety.