Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Półfinały EuroBasket 2022: Francja vs.  Polska, Hiszpania vs Niemcy

Półfinały EuroBasket 2022: Francja vs. Polska, Hiszpania vs Niemcy

Nadrabiaj zaległości z ćwierćfinałów EuroBasket 2022!

W wyścigu o koronę mistrzów Europy w koszykówce stoczą cztery ostatnie drużyny: Francja, Polska, Hiszpania i gospodarze Niemiec.

Półfinały EuroBasket 2022 rozpoczną się w piątek w Berlinie. Francja zmierzy się z Polską (godz. 11:15), a następnie Hiszpania z Niemcami (godz. 14:30). Zwycięzcy tych dwóch spotkań spotkają się w niedzielne popołudnie, aby wyłonić mistrza, a przegrani spotkają się rano, aby wyłonić trzecie miejsce.

Stół półfinałowy

Data gra łączyć Czas (ET)
16 września Półfinał 1 Francja kontra Polska 11:15
16 września Półfinał 2 Hiszpania vs. Niemcy 14:30
17 września Gra o trzecie miejsce Półfinał 1 przegranych kontra półfinał 2 przegranych 11:15
17 września Gra o mistrzostwo Zwycięzca półfinału 1 vs Zwycięzca półfinału 2 14:30

Półfinał 1: Francja vs. Polska

Mecz przywodzi na myśl dwa elementy turnieju NCAA: Francja na krótko rozwinęła poczucie przetrwania i awansu, ponieważ potrzebuje dodatkowego czasu w każdej z gier fazy pucharowej, aby dotrzeć do półfinału. Tymczasem ostatnią historią Kopciuszka tego turnieju jest Polska. Być może są jedyną drużyną, która nie ma gwiazdy NBA, ale wyeliminowali jedną z największych gwiazd gry w Luce Doncic, pokonując obrońcę tytułu Słowenii w ćwierćfinale.

Jak się tu dostali:

Francja

• Status drużyny: 3 miejsce w grupie C z wynikiem 3-2

• Okrągły 16: 20 punktów i 17 zbiórek Rudy’ego Goberta przyczyniło się do powrotu Francji, która pokonała Turcję 87-86 w dogrywce.

• Ćwierćfinał: Pokonał Włochy 93-85 za 19 punktami Goberta i 14 zbiórkami, a także 17 punktami Evana Fourniera.

• Gracze NBA: Ivan Fournier (Nowy Jork); Rudy Gobert (Minnesota); Timothe Luwawu-Cabarrot (wolny agent); Theo Maliton (Oklahoma City); Frank Ntilikina (Dallas)

Polska

READ  WHO pomaga wspierać polski system opieki zdrowotnej w oczekiwaniu na repatriację ukraińskich pracowników służby zdrowia - Polska

• Status drużyny: 3 miejsce w grupie D z wynikiem 3-2

• Okrągły 1624 punkty AJ Slaughter i 22 punkty Mateusza Ponitki w wygranym 94-86 meczu z Ukrainą

• Ćwierćfinał: Triple-double Bonitki (26 punktów, 16 zbiórek, 10 asyst) dał Doncicowi 14 punktów w wygranym 90-87 ze Słowenią.

• Gracze NBA: Nie

Półfinał 2: Hiszpania vs. Niemcy

Hiszpania i Niemcy wchodzą do półfinału jako dwie najlepsze drużyny pozostające w turnieju na podstawie statystyk. Obaj mają takie same rekordy 7-1, każdy przegrywa w fazie grupowej (Hiszpania z Belgią, Niemcy ze Słowenią). Hiszpania (+11,5) i Niemcy (+9,9) zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce pod względem różnicy punktów wśród ośmiu drużyn, które awansowały do ​​ćwierćfinału i rozegrały siedem meczów. Gospodarze Niemcy mają największą ofensywę w całym turnieju, na czele z wolnym agentem NBA Dennisem Schroderem z wynikiem 20,2 punktów na mecz i 93,6 punktu na mecz. Hiszpania zajmuje piąte miejsce pod względem punktacji z wynikiem 90,4 punktów na mecz, ale stoi w obliczu obrony, która utrzymuje przeciwników na poziomie zaledwie 78,9 punktów na mecz. Czy to wystarczy, aby Niemców spowolnić przed domową publicznością?

Jak się tu dostali:

Hiszpania

• Status drużyny: Grupa A wygrywa z wynikiem 4-1

• Okrągły 16: Pokonał Litwę 102-94 za 21 punktami od Willy’ego Hernangomeza i 13 od jego brata Juanjo.

• Ćwierćfinał: Bracia Hernangomez ponownie zdobyli 27 punktów od Willy’ego i 15 od Juanjo, pokonując Finlandię 100-90, eliminując drugiego najlepszego strzelca turnieju Larry’ego Markkanena i Finów.

• Gracze NBA: Juancho Hernangomez (Toronto); Willy Hernangomez (Nowy Orlean)

Niemcy

• Status drużyny: Drugie miejsce w lidze B z wynikiem 4-1

• Okrągły 16: 22 punkty Dennisa Schroedera i 14 punktów Franza Wagnera w wygranym 85-79 z Czarnogórą

• Ćwierćfinał: 26 punktów Schrodera i double-double Daniela Theisa (13 punktów, 16 zbiórek) prowadzą Grecję do zwycięstwa 107-96.

READ  Tramwaj Wilanów-Śródmieście, Warszawa, Polska

• Gracze NBA: Dennis Schroder (wolny agent); Daniel Thies (Indiana); Franz Wagner (Orlando)