Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polenergia zamawia 5 megawatów elektrolizera Hystar dla polskiego projektu

Polenergia zamawia 5 megawatów elektrolizera Hystar dla polskiego projektu

Norweska firma Hystar AS, zajmująca się technologią wodorową, poinformowała w środę o podpisaniu pierwszej umowy handlowej na dostawę elektrolizerów.

Spółka zależna największego polskiego koncernu energetycznego Polenergia SA (GPW: PEP) zamówiła elektrolizery o mocy 5 MW dla projektu H2HubNS w elektrociepłowni Nowa Sarzyna. Projekt obejmuje budowę instalacji do produkcji ekologicznego wodoru, dwóch stacji tankowania oraz infrastruktury towarzyszącej.

Czy wiesz, że mamy codzienny biuletyn dotyczący wodoru? Zarejestruj się tutaj za darmo!

Firma z Oslo zapowiedziała, że ​​dostarczy sprzęt w przyszłym roku i zapewni długoterminowe usługi serwisowe.

Na początku 2023 r. firma Hystar zamknęła rundę finansowania serii B o wartości 26 mln USD (24,4 mln EUR), współkierowaną przez AP Ventures i Mitsubishi Corporation. W kolejnych miesiącach ogłosiła również partnerstwo na dostawę komponentów do elektrolizerów z brytyjską firmą Johnson Matthey Plc.

Hystar twierdzi, że jego elektrolizer z membraną do wymiany protonów (PEM) jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym na świecie. Ich opatentowana konstrukcja opiera się na membranie, która jest o 90% cieńsza niż konkurencyjne produkty i pozwala na produkcję do 150% ekologicznego wodoru.

(1,0 USD = 0,937 EUR)

READ  Teraz jest najlepszy czas na naukę nowego języka