Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poland New Horizon Festival pokaże filmy z Iranu

Teheran – Trzy irańskie filmy zostaną pokazane w różnych sekcjach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty od 12 do 29 sierpnia we Wrocławiu.

„The Wasteland” Ahmeda Bahramiego zostanie pokazany na Międzynarodowym Turnieju Nowe Horyzonty.

Spektakl opowiada o Loftolli, człowieku żyjącym na opuszczonej przez Boga ziemi. Jest posłusznym ambasadorem między swoim szefem a pozbawionymi wsparcia ludźmi w kolonii, która produkuje cegły odkąd ktokolwiek pamięta.

Nadszedł jednak jego czas: cegły nie są już potrzebne. Wszyscy powinni odejść. Loftolla, który mieszka tam przez całe życie, przekazuje złe wieści i pomaga ludziom spakować się i wyprowadzić. Ale co się z nim stanie?

Ten neorealistyczny film zrobił mniej ważne wrażenie w zeszłym roku w sezonie festiwalowym. Na swojej światowej premierze w Wenecji zdobył trzy nagrody, w tym nagrodę FIPRESCI dla najlepszego filmu i krytyków w kategorii Horyzonty.

Co istotne, najbardziej niszczącym skutkiem utraty pracy nie jest ubóstwo, ale utrata empatii dla innych. Kiedy ludzie nie zdają sobie sprawy, że są blisko feudalizmu, nie będą protestować, nawet jeśli żyją.

Oryginalna relacja z filmu jest wykonana z czarno-białych obrazów, dostrojonych do bogatej atmosfery atrakcyjnej atmosfery i ponadczasowej symboliki zakazanej jałowej krainy.

„The Wasteland” zdobył nagrodę Firebird dla najlepszego filmu na 45. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hongkongu w kwietniu.

„Bohater” Askara Farhadiego został wybrany do wyświetlania w kategorii Pokazy galowe OPPO.

To fascynująca sztuka o człowieku, który trafia do więzienia dla dłużników. Podczas dwudniowych wakacji Rahim dostaje torbę kosztowności i staje przed dylematem, czy poradzić sobie ze stratą, zapłacić pożyczkodawcy i zapewnić sobie wolność, czy podążać za sumieniem i znaleźć właściciela.

Kolejny irański film „W drogę” zostanie pokazany w sekcji Odkrycia Pana Panahi.

Film opowiada o czteroosobowej rodzinie jadącej przez piękny, górzysty krajobraz Iranu. Szybko jednak okazuje się, że to nie jest zwykła rodzinna wycieczka.

READ  Polski odrzutowiec stracił kontrolę, gdy agresywny rosyjski myśliwiec wyprzedził go o 5 metrów

Zdjęcie: Mahdi Nasaj i Ali Bakery w scenie z „Pustkowia” Ahmeda Bahramiego.

MMS/odchylenie