Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polak w finale French Open;  Wydłuża podróż sukcesu do 34

Polak w finale French Open; Wydłuża podróż sukcesu do 34

Pierwsze miejsce Iga Sviatech dotarła do finału swojego drugiego French Open, przedłużając swoją 34-meczową passę, pokonując 20. Darię Kasatkinę 6-2, 6-1 w słoneczne, wietrzne popołudnie w czwartek.

Ich półfinał zakończył się remisem 2 po 20 minutach, a Szwed przejął kontrolę w serii pięciu meczów, używając swojego ciężkiego forhendu, umiejętności szybkich uderzeń i sprawności na wszystkich kortach. Po meczu z 20. rozstawionym Kasatkiną, Swedek zdobył ostatnie 5.

Turniej zakończył z 22 zwycięzcami, ponad dwukrotnie więcej niż 10 zwycięzców Kasatkiny. Również Swedek był skuteczny i kontrolował swoje niewymuszone błędy do 13.

W sobotnim finale Swedek zmierzy się z 18-letnią Amerykanką Koko Kauf lub 28-letnią Włoszką Martiną Travis. Ich półfinał zaplanowano na późny czwartek.

21-letni Szwed licytował we wtorek o swój drugi tytuł wielkoszlemowy. Drugi pojawił się w 2020 roku w Roland Cars.

W piątkowym półfinale mężczyzn 13-krotny mistrz French Open Rafael Nadal zmierzył się z rozstawionym z numerem 3 Alexandrem Sverrem, a mistrz US Open 2014 Marin Cilic pokonał rozstawionego z numerem 8 Caspara Rudda.

Svyatech wygrała swoje ostatnie pięć meczów, ostatni raz przegrywając w lutym z mistrzynią French Open 2017 Jeleną Ostapenko. Jedyna polska zawodniczka, która zdobyła tytuł mistrza singli w tenisie, jest teraz na dobrej drodze do zwycięstwa równego Serenie Williams w 2013 roku. Jedyny długi bieg stulecia miał miejsce w 35 meczach niepokonanej serii Venus Williams w 2000 roku.

Półfinał, rozegrany w czwartek w temperaturze 75 stopni Fahrenheita (około 25 stopni Celsjusza), był czwartym meczem pomiędzy Sviatechem i Kasatkiną w 2022 roku. Pozwalając Kasatkinie na uchwycenie tej ogromnej sumy, Świątech zdobył co trzecią część w prostych seriach. 11 gier.

Poprzednie trzy pochodziły z trudnych kortów. Po wygraniu ćwierćfinału Kasatkina został zapytany, czy nie lepiej byłoby rzucić wyzwanie Szwecji na glinie.

READ  Ukraina prosi Polski o pomoc w rozwiązaniu kryzysu paliwowego - The First News

Cóż, jest dobra na twardym korcie, jest dobra na glinie, więc w porządku. Ale myślę, że byłoby miło, gdybym zmierzył się z nią w glinie. Teraz biegam dobrze na glinie, więc dobrze się tu czuję – odpowiedział Kasatkina.

I zobaczmy. Do widzenia. Nie jestem Nostradamusem. Na szczęście nie widziałem przyszłości. Myślę, że byłoby miło, gdybym nie mógł widzieć.

W tym przypadku prawdopodobnie.

Od 2, Kasatkina potrzebowałaby 27 minut, aby wygrać kolejny mecz. Swedek opuścił pierwszego seta, a następnie w drugim wyszedł na prowadzenie 1:0, podobnie jak dzień wcześniej w ćwierćfinale z 11 rozstawioną Jessicą Bekulą.

Kasatkina, rosyjski zawodnik, któremu nie wpuszczono do Wimbledonu z powodu inwazji jego kraju na Ukrainę, nie przegrał ani jednego seta aż do czwartku na French Open.

Ale Swedek wygrał ostatnie 13 meczów z przeciwnikami z pierwszej 20 w rankingu WTA.

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze stara się dostarczać aktualne informacje i komentarze, które Cię interesują i mają szerokie konsekwencje polityczne i ekonomiczne dla kraju i świata. Wasze zachęty i konsekwentne informacje zwrotne na temat tego, jak ulepszyć naszą ofertę, wzmocniły nasze zaangażowanie i zaangażowanie w te cele. Z niecierpliwością czekamy na dalsze informowanie i aktualizowanie wiarygodnych wiadomości, autorytatywnych poglądów i jasnych komentarzy na istotne tematy, nawet w tych trudnych czasach wynikających z Govt-19.
Mamy jednak prośbę.

Potrzebujemy Twojego większego wsparcia, gdy walczymy z ekonomicznymi skutkami epidemii, abyśmy mogli nadal dostarczać Ci treści wysokiej jakości. Nasza próbka subskrypcji otrzymała zachęcającą odpowiedź od wielu z Was, którzy subskrybowali nasze treści online. Dodatkowa subskrypcja naszych treści online pomoże nam tylko w osiągnięciu celów dostarczania Ci najlepszych i najbardziej odpowiednich treści. Wierzymy w niezależną, uczciwą i wiarygodną prasę. Twoje wsparcie poprzez wysokie prenumeraty pomoże nam wdrożyć czasopismo, do którego jesteśmy zobowiązani.

READ  Premier pojedzie do Wielkiej Brytanii, Łotwy, Niemiec i Polski

Wsparcie jakości magazynu i Subskrybuj Jakość biznesowa.

Edytor cyfrowy