Top News

Polak David Tomala Stunsfield zdobywa złoto olimpijskie w finale na 50 km – NBC New York

Profil etniczny

Z zaskakująco dominującym występem na 50-kilometrowym marszu mężczyzn w piątek w Sapporo Odori Park w Polsce David Tomala, 31, może zdobyć złoty medal na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w tej imprezie.

Przyszłość 50-kilometrowego spaceru olimpijskiego jest niepewna. Wydarzenie zostało już wyłączone z planu Paryż 2024, po czym będzie otwarte do dyskusji. W piątek sportowcy nazwali debatę „Trzymaj się!” Strona dyskusji zapewnia dramat i emocje od początku do końca.

Domala, który był sam przez ponad trzy minuty przed ostatnimi odcinkami wyścigu i oddalony o 40 km, zostawił wiele nazw namiotów imprez i ze łzami w oczach cieszył się swoim historycznym złotym momentem. . Domala prowadziła wyścig przez ponad dwie godziny.

Żaden z 50-kilometrowych medalistów imprezy Rio 2016 na scenie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nie zaginął. Piątek minął Jonathan Hilbert Niemcy i brąz powędrowały do ​​Kanady Evan DunfiBył czwarty w Rio, po wyprzedzeniu Hiszpanii Zaznacz TUR piątek W ostatnim metrze.

Zwycięstwo Domali było dopiero jego drugim zwycięstwem w międzynarodowym turnieju; Wygrał 20-kilometrowy spacer na Mistrzostwach Europy do lat 23 w 2011 roku. Jego jedyne olimpijskie doświadczenie przed Tokio miało miejsce w 2012 roku w Londynie, gdzie zajął 19. miejsce w 20-kilometrowym marszu.

On też nigdy nie był Konkurencja Na koncercie na Słowacji w marcu przejechał 50 km, aby zakwalifikować się do Tokio.

Za Tomalą grupa pięciu idących razem dołączyła do ostatniego pchania na scenę, gdy Tomala skończył. Piątek minął Jonathan Hilbert Brąz dla Niemiec, Kanady Evan Dunfi, Wyprzedzanie Hiszpanii Mark TUR W ostatnim metrze.

Jedna z prawdziwych legend tego wydarzenia, 45 lat João Veera Portugalia była częścią wspomnianego pięciopaku, ale w końcu przygasła i nie zdobyła pierwszego medalu olimpijskiego w swojej karierze na parkiecie. Veera, która w piątek ukończyła piąte miejsce, zdobyła srebro na ostatnich Mistrzostwach Świata.

READ  Więźniowie Guantanamo mogą zeznawać o torturach w Polsce – mówi Departament Sprawiedliwości

Złoty medalista Rio 2016 na imprezie, Matej Doth Słowacja bez kontrowersji zajęła 17. miejsce.

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment