Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polak buduje swoje życie wokół architektury |  Wiadomości, sport, praca

Polak buduje swoje życie wokół architektury | Wiadomości, sport, praca

Reporter Photo/Brandon Cantwell Robert Mastriana stoi przed dziesięcioleciami wspomnień biznesowych z przeszłości. Jest jednym z założycieli firmy architektonicznej 4M Company LLC.

POLSKA – Robert Mastriana od najmłodszych lat wiedział, że chce zajmować się architekturą.

„Mam wrażenie, że większość architektów rodzi się z tą pasją i talentem, a jeśli jesteś architektem projektującym, a ja jestem lub większość architektów stara się być, to jest to naturalne” – powiedziała Mastriana. „Myślę, że zacząłem rysować domy w trzeciej klasie i tak to się zaczęło. Nie było wątpliwości, że zostanę architektem. Chciałem być architektem od pierwszego dnia”.

Mastriana jest jednym z założycieli 4M LLC, wraz ze swoimi braćmi Paulem i Richardem oraz ojcem Fredem.

Jego rodzice wspierają pasje swoich dzieci, Mastriana powiedziała, wyjaśniając, że jego młodszy brat Richard starał się o tytuł prawnika spółek. Paul, z którym nadal współpracuje jako dyrektor operacyjny, zajął się księgowością i odegrał kluczową rolę w pisaniu nowych przepisów dla firmy księgowej z siedzibą w Chicago.

Mastriana ukończył studia z tytułem licencjata z architektury na Kent State University w 1972 roku. Ostatni semestr studiował za granicą we Florencji we Włoszech, jako jeden z pierwszych studentów w programie studiów międzynarodowych.

Mastriana stwierdził, że jego doświadczenie za granicą było satysfakcjonujące, ponieważ nigdy nie uczęszczał na zajęcia z architektury historycznej, na które miał zamiar uczęszczać podczas krótkiego zamknięcia uniwersytetu, i wyjaśnił, że czas spędzony tam był inspiracją dla kopuły Biblioteki Polskiej.

„Spędzaliśmy dużo czasu spacerując po różnych miejscach. „Spośród wszystkich dzieł sztuki i najbardziej imponujących rzeczy, moja żona i ja byliśmy pod wielkim wrażeniem Dawida Michała Anioła” – powiedziała Mastriana. „Jego wielkość, fakt, że jest rzeźbiony z litego marmuru. Żyły. To było niewiarygodne, a poza tym te budynki, kopuły i wszystko, co zrobili, dzisiaj nawet nie możemy budować takich budynków. Był to jeden z powodów umieszczenia kopuły na Bibliotece Polskiej.

READ  PH przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Azji w Siatkówce Kobiet

Mastriana uwielbia tradycyjne i ponadczasowe dzieła sztuki, co widać w jego projekcie dla księgarni Walgreens w Polsce.

Jako pierwotny architekt biblioteki Mastriana głośno wyrażał swoją frustrację związaną z ostatnimi zmianami, mówiąc o nich przez 30 minut podczas październikowego spotkania zarządu wioski.

Mastriana powiedział, że niemożność zapisania oryginalnego projektu biblioteki zawsze będzie jego największym żalem.

„To najbardziej denerwujące, że chcieli «modernizować». Takie było ich słowo. Chcieli unowocześnić wygląd Biblioteki (Polskiej). Ponadczasowa architektura jest ponadczasowa” – stwierdziła Mastriana. „Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby ją modernizować”.

„Mialiśmy wielu rzemieślników pracujących lokalnie – lokalnych kowali i malarzy oraz wszystkich innych, którzy się do tego przyczynili, ponieważ był to prawdziwy wysiłek społeczności. A to wszystko na nic i to jedyna rzecz, której zawsze będę żałować w mojej karierze. Że mogliśmy nie ratujcie Biblioteki Polskiej.”

Służba społeczna zawsze była ważna dla Mastriany i poświęcił jej połowę swojego życia osobistego i zawodowego jako członek Boardman Rotary Club w Armii Zbawienia i poświęcił swój czas na zaprojektowanie poniedziałkowego biurka muzycznego w Stambaugh Auditorium ku pamięci jego matka, Róża.

„Bóg dał nam te dary, abyśmy pomagali światu i innym, więc czuję, że to jeden ze sposobów, w jaki mogę wnieść swój wkład. Większość ludzi, szczególnie jeśli jest się bogatym, po prostu wypisuje czeki. A pieniądze, oczywiście, można zastąpić. Ale jeśli poświęcisz swój czas, powiedz: „Jest niezastąpiony i może przetrwać”.

„Architekt może naprawdę wnieść coś do swojego miasta bardziej niż ktokolwiek inny, ponieważ jest twórcą. Ludzie pójdą za nim, ale potrzebują kogoś, kto ma pomysły i tym podobne rzeczy, kto naprawdę interesuje się planowaniem miasta i na tym właśnie polega, ” on dodał.

Poza architekturą Mastriana pozostaje aktywna, spotykając się dwa razy w tygodniu z osobistym trenerem i biegając. Mieszka w Polsce z żoną Cathy i ma syna i córkę Byrona i Katherine.

READ  United Cup: Alexander Zverev inspiruje Niemcy do odzyskania tytułu przeciwko Polsce

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej