Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pół-indyjski sportowiec zbanowany za oszustwo na Paraolimpiadzie

Vinod Kumar, lekko samotny sportowiec, który zdobył brązowy medal w dyskowcach (klasa F52) na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w sierpniu zeszłego roku, został zawieszony na dwa lata za „celowe wprowadzanie w błąd” swoich umiejętności.

Oskarżając Indie o oszustwa, World Para Athletics poinformowało w oświadczeniu na swojej stronie internetowej, że komisja odwoławcza ds. klasyfikacji (BAC) nałożyła dwuletnią karę, która uniemożliwi Kumarowi udział w zawodach lekkoatletycznych do sierpnia 2023 roku.

Oferta limitowana | Express Premium z usługą ad-lite za jedyne 2 Rs dziennie Kliknij tutaj, aby zasubskrybować

Dodali, że jego występ w zawodach nie był zgodny z jego wynikami w rankingu.

Najlepsze z Express Premium
doskonały
W Rajya Sabha BJP trzyma się zwycięskiej formuły OBC-Dalitdoskonały
Wywiad Cedar: „Gdybym przeprowadzał ankiety w organach lokalnych bez OBC...doskonały
twórca wiadomości |  Iqbal Singh Chahal: Pochwalony za walkę z Covidem w Bombaju...doskonały

„Mistrzostwa IAAF World Parathletics Championships wszczęły postępowanie dyscyplinarne z BAC po tym, jak Kumar celowo błędnie przedstawił swoje umiejętności, zgłaszając się do klasyfikacji na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020” – podała światowa organizacja w oświadczeniu. „Zgodnie z zasadami i przepisami Światowej Klasyfikacji Specjalnych Potrzeb IAAF, wykroczeniem dyscyplinarnym jest świadome przedstawianie przez sportowca swoich umiejętności, zdolności i/lub stopnia lub charakteru ich upośledzenia. Jest to również wykroczenie dyscyplinarne dla każdego osoba wspierająca sportowca w celu pomocy, ukrycia lub współudziału w umyślnym wprowadzaniu w błąd wobec sportowca.

Na igrzyskach Kumar oddał najlepszy rzut na 19,91 m, zajmując trzecie miejsce za Polakiem Piotrem Koceviciem (20,02 m) i Chorwatem Vlimirem Sandorem (19,98 m). Jednak wkrótce po wydarzeniu wyniki zostały poddane przeglądowi. Dzień później organizatorzy ogłosili „modyfikację” wyniku.

Kumar został uznany za niekwalifikującego się do medalu męskiego dysku F52, ponieważ komisja klasyfikacyjna nie była w stanie przypisać mu „kategorii sportowej” po monitorowaniu i ponownej ocenie, zgodnie z oświadczeniem delegatów technicznych igrzysk. Decyzja oznaczała, że ​​Kumar nie zdobył medalu.

Sportowcy biorący udział w klasie F52 mają dobrą kontrolę barków i górnej części ciała, ale brakuje im umiejętności motorycznych w ramionach i dłoniach, a także brak lub ograniczona funkcja tułowia i nóg.

READ  Anglia rozpoczyna przygotowania do turnieju Euro 2020 z graczami przybywającymi z północnego wschodu

Christian Holtz, dyrektor zarządzający World Para Sports, powiedział: „Umyślne wprowadzanie w błąd jest bardzo poważnym przestępstwem, a sportowcy są zobowiązani do dołożenia wszelkich starań podczas składania wniosków do komisji ratingowej. System oceniania ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia uczciwej konkurencji, a to Przypadek pokazuje zaangażowanie World Para Athletics w ochronę bezpieczeństwa sportu.”